فواد حمزوی خبر داد؛

اتمام عملیات گازرسانی به فاز دوم نیروگاه غدیر قشم

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان گفت: با همت و تلاش کارکنان شرکت گاز استان در گاز رسانی به نیروگاه گازی غدیر قشم، فاز دوم این نیروگاه جهت تولید برق وارد مدار شد.

به گزارش اول هرمزگان، فواد حمزوی مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در جلسه ای که با مصطفی تندرو، مدیر عامل نیروگاه غدیر قشم برگزار شد، با بیان بیان کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران ما در شرکت گاز استان هرمزگان و همکاری منطقه ۶ عملیات انتقال گاز، عملیات گازرسانی به فاز دوم نیروگاه غدیر قشم با موفقیت به انجام رسید و این فاز وارد مدار شد که تحقق این امر، بی شک، عینیت‌بخشی به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی هاست.

وی افزود: در شرایطی که کمبود برق در کشور حکمفرما بود، با انتقال معکوس حدود یک میلیون و نهصد هزار مترمکعب گاز در شبانه روز از سرزمین اصلی به جزیره قشم در نیمه اردیبهشت سال جاری، واحد دوم گازی نیروگاه نیز وارد مدار شد و هم اکنون هر دو واحد نیروگاه فعال و با حداکثر توان در حال تولید برق هستند.

حمزوی اظهار کرد: هم اکنون این نیروگاه با توجه به شرایط محیطی و دمای هوا با ظرفیت ۲۸۵ مگاوات برق در حال تولید است و تاکنون بیش از یک میلیون مگاوات ساعت برق تولید و به شبکه سراسری منتقل شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان، تصریح کرد: به فضل الهی و با تولید این میزان برق، تلاش ها و مساعدت های مدیران شرکت ملی گاز ایران در به تحقق رساندن شعار “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” به بار نشست.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد نسبت به تامین گاز پایدار نیروگاه از طریق خطوط انتقال گاز مطمئن در آینده اقدامات لازم صورت پذیرد.