دهمین گردهمایی قرارگاه مردم در بندرچارک با ارائه ۲۲۰۰ خدمت دندانپزشکی و پزشکی به کار خود پایان داد

مشاور استاندار هرمزگان در امور پزشکی گفت: قرارگاه مردم در بخش سلامت نمود عینی و عملی برنامه های خدمت رسانی است که با تأکید و حمایت استاندار هرمزگان دهمین دوره خود را در بندرچارک برگزار کرد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ محمدرضا مهری مشاور پزشکی استاندارهرمزگان از دهمین دوره خدمت رسانی قرارگاه مردم خبرداد و گفت: از صبح روز چهارشنبه ۱۶ شهریور تا عصر امروز شنبه ۱۹ شهریور دهمین اردوی بخش سلامت قرارگاه مردم در خدمت مردم شریف بندرچارک از توابع شهرستان بندرلنگه بود.

دکتر مهری بااشاره به همراهی پزشکان متخصص در این اردو افزود: ۹ دندانپزشک و ۶ متخصص مغز و اعصاب؛ جراحی؛ روانشناسی؛ داخلی؛ زنان و زایمان؛ سونوگرافی؛ پزشک عمومی و۴ نفر بهداشتکار دهان و دندان در تیم جهادی این دوره خدمت کردند.

مشاور امورپزشکی استاندار هرمزگان با تاکید بر تامین هزینه ی امکانات، تجهیزات و دارو توسط استاندار هرمزگان از محل مسئولیت های اجتماعی صنایع گفت: در مدت چهار روزه این دوره، پزشکان در دوشیفت صبح و عصر در مرکز جامع سلامت بندرچارک ۱۵۳۲ خدمت دندانپزشکی و ۶۶۸ خدمت پزشکی شامل ۴۵۰ سونوگرافی؛ ۱۲۵ ویزیت متخصص داخلی؛ ۶۰ ویزیت مغز و اعصاب؛ ۵۷ویزیت زنان و زایمان؛ ۲۰ ویزیت جراحی و ۸ جلسه روانکاوی پیشرفته فردی و خانواده ارائه کردند.

وی نکته مهم کار قرارگاه مردم در بخش سلامت را پیگیری درمان بیماران با تشخیص پزشک عنوان کرد و ادامه داد: در دوره های قبل اعزام بیمار به بیمارستان های بندرعباس و خارج استان هم داشتیم که تحت عمل جراحی قرنیه، تعویض لنز ، آب مروارید یا آنژیوگرافی قرارگرفتند و هماهنگی اعزام و عمل توسط قرارگاه و بصورت رایگان انجام شده است .

گفتنی است ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ اولین کاروان سلامت قرارگاه مردم برنامه خدمات رسانی خود را به مدت ۱۰ روز در محله دو هزار بندرعباس آغاز کرد و با مشارکت ۲۱ پزشک و ۲۵ دندانپزشک؛ ۱۵۰۰ خدمت رایگان پزشکی به مردم ارائه شد.

دومین گام نیز در ۲۸ بهمن با حضور کاروان سلامت در محله  نخل ناخدای بندرعباس  با مشارکت ۱۰ پزشک و ۱۵ دندان پزشک بود که ۷۸۰  نفر خدمت گرفتند.

در سوم فروردین سومین اردو این گروه به جاسک و لیردف بود و طی ۱۴ روز حضور در این منطقه ۲ هزار و ۸۸۰ خدمت پزشکی با حضور ۲۰ پزشک، ۲۵ دندانپزشک و ۳۷ دستیار انجام دادند.

چهارمین برنامه قرارگاه مردم ۱۲ اردیبهشت با مشارکت ۶ پزشک و ۱۴ دندانپزشک به مدت ۵ روز بود که ۱۱۷۰ خدمت پزشکی به مردم روستای باغ بالای قشم ارائه کردند.

۱۲ خرداد پنجمین ایستگاه قرارگاه مردم در سندرک میناب، با مشارکت ۱۰ پزشک، ۱۴ دندانپزشک و ۹ دستیار بوده که در مدت چهار روز ۶۵۱۴ خدمت پزشکی ارائه و ۲۰ نفر را برای انجام عمل جراحی به میناب اعزام کردند.

۱۳ خرداد نیز همزمان ششمین اردو با مشارکت ۹ پزشک، ۱۵ دندانپزشک و ۲۶ دستیار به مدت ۴ روز با حضور در بشاگرد بیش از ۵ هزار و ۳۰۵ مورد خدمت به مردم این منطقه ارائه دادند و ۱۰۰ نفر را برای انجام جراحی آب مروارید، تعویض لنز و آنژیوگرافی به سایر مراکز درمانی استان و خارج استان اعزام کردند.

۱۴ تیرماه و ۱۴ مردادماه هفتمین اردوی تیم جهاد سلامت قرارگاه با حضور ۳ پزشک و ۱۶ دندانپزشک دو بار به هرمز اعزام شدند و در مدت چهار روز ۱۱۶۳ خدمت به مردم هرمز ارائه کردند و ۸۸ بیمار نیز برای انجام عمل جراحی پیشرفته دندان در بندرعباس پذیرش شدند.

در تیرماه هشتمین گروه پزشکی قرارگاه مردم با حضور در بوموسی با مشارکت ۴ پزشک ۲۰۱ خدمت به مردم این منطقه ارائه دادند.

نهمین مقر قرارگاه مردم نیز از ۲۳ تا ۲۶ تیرماه شهرستان سیریک بوده است که بیش از  ۶ هزار و ۴۳۹ نفر خدمت درمانی انجام و ۱۷ بیمار از روستاهای سیریک برای عمل جراحی آب مروارید، ناخنک و آنژیوگرافی به بندرعباس اعزام شدند.