رفع تصرف ۱۳ میلیاردی اراضی ملی در میناب

فرمانده انتظامي استان هرمزگان از رفع تصرف اراضي ملي به ارزش 13 ميليارد ريال در شهرستان میناب خبر داد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، سردار “غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: در پي مراجعه نماينده اداره آب منطقه ای شهرستان میناب مبني بر تصرف حدود ۲۱ كيلومتر از اراضي توسط عده‌اي از اهالي محل” چاه اسماعیل”واقع در شمال میناب در بستر رودخانه ، پیگیری موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.

وي افزود: ماموران انتظامي شهرستان میناب با تدابیر و حضور شخص فرماندهانتظامی این شهرستان به همراه دادستان ،روسای اداره آب منطقه ایی و اداره راه‌ و شهرسازي شهرستان روز گذشته به محل مورد نظر اعزام و حدود ۲۱ كيلومتر از اراضي ملي كه در محور چاه اسماعیل به سمت میناب توسط اهالي محل به صورت غيرقانوني تصرف و اقدام به تسطيح ، شخم ، ايجاد بند خاکي و قطع چندین اصله بیابانی در بستر رودخانه كرده بودند رفع تصرف شد.

این مقام انتظامی استان با بيان اينكه تلاش براي شناسايي و احضار افراد متخلف در دستور كار پليس ادامه دارد ،اظهار داشت: ارزش مالی اراضی ملی رفع تصرف و آزاد شده در این عملیات را بنا به نظر كارشناسان ۱۳ ميليارد ريال عنوان کرد.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان در پايان حفظ و حراست از منابع طبیعی را یک وظیفه ملی عنوان كرد و از مردم خواست در صورت مشاهده موارد مشابه، مراتب را از طريق سامانه ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.