معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد؛

کارکنان اداره کل بنادر هرمزگان به پویش مهربانی پیوستند

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به همت کارکنان اداره کل و با حضور تیم خونگیری اداره کل انتقال خون استان ، تعداد ۹۱ واحد خون اهدا شد که هر واحد خونی حدود ۴۵۰ سی سی می باشد که می تواند جان سه نفر را نجات دهد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، محمود صابری معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با توجه به شیوع کرونا وکاهش ذخایر خونی استان کارکنان اداره بنادر با مشارکت حد اکثری و حفظ رعایت نکات بهداشتی  جهت اهدای خون در اکیپ سیار مستقر در این اداره کل از بیماران حمایت نمودند .

وی افزود: کرونا نباید مهربانی، همدلی و اهدای خون مستمر را از یادمان ببرد و یادمان باشد بیمارانی از جمله تالاسمی، سرطانی، هموفیلی و…هستند که ادامه حیات نسبتا طبیعی آنها از تزریق خون همنوعان سرچشمه میگیرد .

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: به همت کارکنان اداره کل و با حضور تیم خونگیری اداره کل انتقال خون استان ، تعداد ۹۱ واحد خون اهدا شد که هر واحد خونی حدود ۴۵۰ سی سی می باشد که می تواند جان سه نفر را نجات دهد.

صابری ابراز داشت: ذخایر خونی استان با شیوع ویروس کرونا کاهش چشمگیری داشته و نیاز به آن افزایش یافته است، از این رو با مشارکت کارکنان این اداره کل در پویش مدار مهربانی سعی کردند  با این حرکت گامی در راستای افزایش این ذخایر خونی و کمک به بیماران نیازمند بردارند.

لازم بذکر است؛  هرمزگان دارای ۴۰۰ بیمار دیالیزی و ۱۶۰ بیمار دارای اختلال انعقادی است این بیماران دریافت کنندگان دائمی فرآورده‌های خونی هستند. این استان از نظر مبتلایان به بیماری تالاسمی در رتبه دوم کشور قرار دارد و یک هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی دارد که ۳ برابر متوسط کشور است.

انتهای پیام/