استاندار هرمزگان:

تمام خانواده های دارای دو یا چند معلول در استان خانه دار شدند/ اگر خانواده‌ای جا مانده است به اداره کل بهزیستی مراجعه کند

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تمام خانواده های دارای دو یا چند معلول در استان خانه دار شدند، گفت: اگر خانواده‌ای جا مانده است به اداره کل بهزیستی مراجعه کند.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، فریدون همتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های مددجویان بهزیستی بندرعباس با بیان اینکه این نمایشگاه ابتدا قرار بود به صورت استانی برگزار شود اما به دلیل شرایط کرونا به صورت شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: از مجموع یک هزارنفری جامعه مددجویان بهزیستی فعال در حوزه صنایع دستی، آثار ۱۰نفر از مددجویان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است.

وی افزود: لازم است دستگاه های اجرایی و مردم هرمزگان برای حمایت از هنرمندان و فعالان این حوزه نسبت به خریداری آثار آن ها اقدام کنند.

استاندار هرمزگان همچنین ضمن قدردانی از اداره کل بهزیستی و شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت در خصوص تخصیص تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و فعالان صنایع دستی، اضافه کرد: در سال گذشته ۳۸میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معلولان استان جذب شد.

دکتر همتی با اشاره به تخصیص منابع مالی ملی و استانی برای تأمین مسکن معلولان استان، گفت: تمام خانواده‌هایی که دو یا چند فرزند معلول دارند دارای مسکن هستند و یا منازل آنان در حال ساخت است؛ اگر در این میان خانواده ای وجود دارد که بدون مسکن است می تواند به اداره کل بهزیستی استان مراجعه کند.

وی افزود: تلاش داریم به تدریج به سمتی حرکت کنیم که مسکن خانواده های دارای یک معلول را تأمین کنیم و از این نظر منابع خوبی در استان داریم که با تلاش و برنامه‌ریزی به دنبال تحقق این گام مثبت برای جامعه معلولان استان هستیم.

دکتر همتی با اشاره به ضرورت حمایت از توانمندی های مددجویان و جامعه معلولان، عنوان کرد: با کشف استعدادهای کم نظیر این قشر که بخشی از آن در این نمایشگاه به صورت عینی قابل مشاهده است و همچنین حمایت‌ از این استعدادها، می توان زمینه خودکفایی، اشتغال و ایجاد درآمد پایدار را برای افراد معلول و مددجو فراهم کرد.

انتهای پیام/