۵۳ هکتار از اراضی ملی در جزیره قشم رفع تصرف شد

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۵۳ هکتار از اراضی ملی در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف چهار قطعه از اراضی ملی به مساحت بیش از ۵۳ هکتار در جزیره قشم خبر داد و اظهار داشت: این رفع تصرفات به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و با هدف احقاق حقوق مردم و مقابله با زمین‌خواری انجام شده است.

وی در ادامه افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز موجود در این اراضی نیز توسط یگان حفاظت منطقه آزاد قشم و مأموران نیروی انتظامی تخریب شده است.

قهرمانی خاطر نشان کرد: این ساخت و سازهای غیرقانونی شامل دیوارچینی، پی سنگی و سد و بند خاکی بود که در شهر رمکان، روستاهای دفاری و کابلی و محدوده ژئوپارک قشم و روستای گامبرون قرار داشت.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین بیان کرد: ارزش تقریبی این اراضی، افزون بر یکهزار و ۷۲ میلیارد ریال است که پس از رفع تصرف، به بیت المال اعاده شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه آزادسازی اراضی ملی و رفع تصرف از منابع طبیعی از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان در راستای اجرای بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی و ناظر بر احیای حقوق عامه است، تأکید کرد: بر اساس اهداف و اولویت‌های دوره تحول و تعالی قوه قضاییه، با هرگونه زیاده خواهی و تخلف در این خصوص، قاطعانه برخورد خواهد شد.