معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

۳ صیاد مفقود شده در آب‌های جزیره سیری نجات یافتند

مکی زاده از نجات جان سه صیاد مفقود شده توسط گروه‌های امداد و نجات دریایی در محدوده ۱۲ مایلی جنوب شرقی جزیره سیری خبر داد و گفت: عدم توجه به هشدارهای هواشناسی عامل اصلی بروز این اتفاق بود.

اسماعیل مکی‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز گذشته ۲۳ خردادماه در ساعت ۱۶:۳۰ گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با سه سرنشین در حوالی جزیره سیری به مرکز جسجو و نجات دریایی استان واصل شد.

وی افزود: این قایق صیادی که بدون توجه به هشدارهای هواشناسی و در شرایط نامساعد جوی دریا روی کرده بود به دلیل اتمام سوخت و‌ نقص فنی در موتور اسیر امواج و باد شدید، در دریا سرگردان و به نقطه نامعلومی رانده شده بود.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریا نوردی استان هرمزگان با بیان اینکه به دلیل قطع ارتباط تلفنی و وزش شدید باد اطلاع دقیقی از محدوده در دست نبوده خاطرنشان کرد: با طرح الگوی جستجو در جهت سرعت باد و جریان آب سریعا یک فروند شناور (ناجی ۱۶) از بندرلنگه و فروند دوم (ناجی ۱۱) از ابوموسی و نیز دو فروند شناور یگان ندسا و دریابانی به منطقه اعزام شدند.
مکی‌زاده رانده شدن قایق یاد شده را به خارج از آب‌های حاکمیتی یکی از فرضیات عنوان کرد و گفت: به همین منظور عملیات نجات به دشواری در سطح وسیع تا محدوده مرزی با کشور امارات متحده عربی امتداد یافت.
انتهای پیام/