در میزگرد رسانه‌ای مطرح شد؛

یک بام و دو هوای رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاحات در کشور/ آسیب به اموال عمومی نشانه اعتراض نیست

کارشناسان مسائل سیاسی، حقوقی و دینی استان هرمزگان با بیان اینکه بین اعتراض و اغتشاش مرزهایی وجود دارد، عنوان کردند: فرد معترض خواسته مشخص دارد که با صراحت لهجه بیان می‌کند و منتظر است که مسوولان ذیربط پاسخ دهند.
به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ حجت‌الاسلام احمد غلامی دکتری حقوق عمومی، دکتر حمید کمالی تحلیلگر مسائل سیاسی و حجت الاسلام والمسلمین محمد سهرابی کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان در این میزگرد رسانه‌ای به فتنه‌های دشمنان در اوضاع اخیر کشور پرداخته اند که مهم ترین موضوعات مطروحه در این نشست را در ادامه می خوانیم.

تجزیه طلب‌ها دست به کار شدند

حجت‌الاسلام احمد غلامی دکتری حقوق عمومی اظهار کرد: عده ای اغتشاشگر به بهانه فوت مهسا امینی علیرغم اینکه هنوز دستگاه متولی ،علت فوت وی را اعلام نکرده بود و تحقیقات لازم توسط منابع رسمی کشور در دست بررسی بود، هرچند اعلام کردند که در صورت وجود تخطی، با افراد خاطی برخورد خواهد شد، اما از این ره آورد، عده‌ای که به دنبال بهانه و تله گذاشته بودند اغتشاشات را شروع کنند، موقعیت را مناسب دیدند و عده ای فریب خورده و تجزیه طلب که به دنبال هرج و مرج و نابودی و تجزیه ایران اسلامی هستند به بهانه اعتراض با کمک ایادی غربی دست به کار شدند.

جنس اعتراض و اغتشاش متفاوت است

وی افزود: اینها باید بدانند که بین اعتراض و اغتشاش مرز وجود دارد، فرد معترض خواسته مشخص دارد که با صراحت لهجه بیان می‌کند و پیگیر و منتظر است که مسوولان ذیربط پاسخ دهند، اما اغتشاش برعکس اعتراض است، فرد اغتشاشگر به دنبال خواسته و پاسخ نیست بلکه به دنبال برهم زدن اجتماعات و انتظامات کشور است.

آسیب زدن به اموال مردم نشانه اعتراض نیست

دکتری حقوق عمومی تصریح کرد: اینکه شخصی اعتراض داشته باشد به صورت مسالمت آمیز بیان و حتی تجمع می‌کند اما اینکه عده‌ای آمبولانس که وظیفه اش کمک به افراد مجروح و آسیب دیده و دارای مشکلات عدیده را آتش می زنند، همچنین آتش زدن ماشین آتش نشانی، آسیب زدن به اموال مردم و … نشانه اعتراض نیست.

غلامی گفت: افراد اغتشاشگر با ارتباط با دشمن، وارد صحنه شدند و مورد حمایت و پشتیبانی دشمنان واقع گردیدند و اقدامات نابخردانه در کشور انجام دادند ، عده ای نیز بواسطه جوسازی های صورت گرفته ، توسط رسانه‌های غربی به میدان آمدند و دشمن با استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ، این افراد اغتشاشگر را بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیج کرد.

وی بیان داشت: اینجاست که ضرورت تبیین و عمل منفعلانه رسانه های داخلی بر همگان واضح است ، عده ای در خارج از کشور ، به اذعان و اعتراف جوانان این مرز و بوم، آنان را فریب دادند و به اشتباه خود معترفند و چنین بیان می دارند که اقدامات شان از روی عدم آگاهی بوده است.

دکتری حقوق عمومی ابراز داشت: امروز اگر ما می خواهیم در این برهه به سلامت عبور کنیم باید همه مردم بدانند که مرز بین اعتراض و اغتشاش فرق دارد.

وی ادامه‌داد: برخی از افراد فکر می کنند کشور در لبه پرتگاه قرار دارد ولی اینگونه نیست؛ امروز جمهوری اسلامی ایران قدرتمندتر از هر زمان دیگری است، در طول تاریخ حوادث بسیار سختی را انقلاب اسلامی پشت سر گذاشته است.

فرزندان این مرز و بوم آگاه و هوشیار هستند

غلامی افزود: امروز با توجه به تجربه بسیار خوبی که جمهوری اسلامی ایران دارد و می داند که دشمن غافل نیست، فرزندان این مرز و بوم نیز آگاه و هوشیار هستند و جوانان محافظان اصلی کشور هستند و هر آنجا که دشمن خواسته نفوذ کند سد راه آنها شده اند.

مسئولان باید به اعتراضاتی که مردم دارند رسیدگی کنند و اگر مسئولی به دنبال بر هم زدن آرامش مردم بوده باید محاکمه شود.

دکتری حقوق عمومی بیان کرد: اغتشاشات اخیر توسط گروهی از غرب، خارج کشور و دشمنان این مرز و بوم دستور گرفته اند که اموال عمومی را از بین ببرند و خون جوانان کشور را بریزند؛ چه کسی پاسخ گوی این ها است؟

خواسته مردم؛  اشد مجازات لیدرها و سردسته‌های اغتشاشگران

غلامی همچنین ادامه داد: کسانی که به خیابان ها می آیند و بر علیه حجاب قیام می کنند مسلمان نیستند زیرا ضرورت دین مبین اسلام حجاب است. در هفته های اخیر در پاسداشت اسلام و ارزش های آن مشاهده کردیم مردم به صورت میلیونی به خیابان ها آمدند و خواسته مردم محاکمه لیدرها و سردسته های اغتشاشگران به اشد مجازات است.

وی اذعان داشت: در سال ۱۳۹۸ برای مجازات افرادی ترحم کردند اما برای از بین برندگان اموال مردم را نباید ترحم کرد،ملت ایران، ملت امام حسین(ع) است و ذلت نمی پذیرند، بایستی متولیان فرهنگی بیش از پیش پای کار باشند زیرا مردم علاقمند به کارهای فرهنگی هستند نمونه بارز آن راهپیمایی عظیم اربعین در کشور عراق و برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین در داخل کشور است.

دستور پیگیری توسط مسئولان کشور

حمید کمالی تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه پلیس، مرحوم مهسا امینی در تاریخ ۲۲ شهریور به همراه تعدادی از افراد به دلیل پوشش نامناسب توسط ماموران امنیت اخلاقی برای گرفتن تعهد و توجیه به یکی از مقرهای پلیس هدایت شد که او در جمع سایر مراجعه کنندگان در سالن اجتماعات به طور ناگهانی بیهوش شد و بلافاصله به نزدیکترین بیمارستان منتقل گردید.

وی در ادامه افزود: بعد از اینکه خبر این حادثه منتشر شد همه مسئولین از رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه گرفته تا رئیس مجلس و دادستانی کل و … دستور پیگیری موضوع را دادند تا خارج از قانون برای کسی اتفاقی رخ ندهد.

تاخت و تاز رسانه‌های معاند

این کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان گفت: حال قبل از آنکه موضوع مورد بررسی قرار می گیرد و ابعاد آن مشخص شود ضد انقلاب ، رسانه های معاند و برخی جریان های داخلی که پیروان آن هستند اقدام به تاخت و تاز کردند. جریان رسانه‌ای دشمن به صورت سازمان یافته و باشایعه سازی به دنبال تضعیف نیروهای نظامی و انتظامی و هدفش تقابل مردم با نظام است.

اطلاح طلبان علیه منافع کشور

کمالی بیان کرد: بیگانه اگر می‌شکند گله ای نیست از دوست بپرسید که چرا می‌شکند؟!البته هدف نگارنده از این شعر اصلاح‌طلبان است که اگر بتوان نام آنها را دوست گذاشت جریانی که با دروغ و با نفاق تابلوی اصلاح‌طلبی را در دست گرفته اما همیشه علیه قانون و منافع ملی کشور و همسو با رسانه‌های معاند قدم برمی‌دارد. جریان اصلاح‌طلب داخلی همسو با اصلاح طلبان خارج نشین در تلاش برای آماده سازی خوراک رسانه‌های بیگانه هستند.

یک بام و دو هوای روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات

وی اذعان داشت:  روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب در اقدامی مسبوق به سابقه و هم صدا با فضای رسانه ای دشمن در حال شادی و پایکوبی برای مرگ مهسا امینی هستند و همگی خود را در غم ایشان شریک می دانند. اما یک بام و دو هوا چرا؟ همین روزنامه های پیاده نظام دشمن در مرگ خانم جوانی به نام میترا استاد که همسر یکی از وزرای اصلاح طلب بود چرا اینگونه موضع نگرفتند و نسبت به تبرئه و برائت آقای نجفی اقدام کردند و چه نسبت هایی به آن مرحومه ندادند.

 این تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان ادامه داد: جریان اصلاح طلبی و متفکران و قلم به دستان آنها از بودجه و هزینه بیت المال ارتزاق می‌کنند؛ اما خوراک برای رسانه‌های دشمن تهیه می‌کنند و در حال شایعه سازی و شایعه پراکنی درباره موضوعاتی هستند که هنوز علت و ابعاد آن مشخص نیست.

ملت ایران از مرگ دختران و فرزندان این سرزمین غصه دار می‌شوند

کمالی اضافه کرد: ملت ایران از مرگ دختران و فرزندان این سرزمین غصه دار میشوند و تقاضای همه این است که ابعاد موضوع مشخص شود و برخورد شود. حتی ریاست محترم جمهور هم با خانواده مهسا امینی تلفنی صحبت کردن و دستور پیگیری سریع این موضوع را دادند اما کاسبان شایعه و دروغ دنبال چیز دیگری هستند و در حال آماده سازی زمینه برای یک تظاهرات علیه نظام و تقابل مردم با نظام هستند نکته دیگر اینکه در آستانه مذاکرات و همچنین همایش عظیم اربعین حسینی در کربلا و نجف ایران، دشمنان دنبال همچین سناریوی بودند که آن حرکت عظیم را تحت‌الشعاع قرار دهند و کمرنگ جلوه دهند.

دشمن از اتحاد مسلمانان می‌هراسد

وی همچنین گفت: دشمن همیشه از اتحاد مسلمانان می هراسد و در آستانه مذاکرات دنبال یک مستمسک حقوق بشری و آزادی زنان هستند که ایران را تحت فشار قرار دهند. رسانه های سعودی هم که نگران از عضویت دائم  ایران در سازمان شانگهای هستند به این موضوع و شایعات دامن میزند و روزنامه اعتماد به نمایندگی آقای الباس حضرتی نیز همصدا با سعودی ها از این موضوع ابراز نگرانی می‌کند و این یعنی همسویی و هم صدایی با جریان معاند و دشمن.

کمالی ادامه داد: لذا مردم مراقب فضاسازی رسانه‌ای و فریب دشمن باشند و با رسانه‌هایی که ذهن مردم را درگیر و مشوش و باعث شایعه‌سازی در اذهان عمومی میشود برخورد قاطع شود با هوشیاری مردم و اقدام به موقع مسئولان این توطئه دشمن هم خنثی می شود.

دشمنان راه به جایی نبردند

حجت الاسلام والمسلمین محمد سهرابی کارشناس سیاسی هرمزگان با بیان اینکه دشمن چندین جنگ اعم از اقتصادی، عملیات روانی، فرهنگی و اعتقادی ، اطلاعاتی و امنیتی و جنگ نیابتی را بر علیه ملت و کشور ایران آغاز کرده است، اظهار کرد: در مبحث اقتصادی ، آنها موفق نشدند، شاهد بودید که دولت انقلابی و مردمی توانست از این قله عبور کند و دشمنان راه به جایی نبردند، در حال حاضر ، سالگرد دولت انقلابی ما است و ملت ایران باید آن را جشن بگیرند اما معاندین و مخالفین برای جلوگیری از برگزاری این سالگرد ، قصد دارند دستبند و پابند بزنند و اجازه ندهند این جشن انقلاب و سالگرد دولت مردمی و انقلابی اتفاق بیفتد. اما کور خواندند.

عملیات روانی دشمن چندوجهی است

وی افزود: در مبحث جنگ عملیات روانی نیز دشمن چند هدف را دنبال می‌کند، نخست؛ ناامید کردن مردم از اصل نظام با سلاح تحریف، علیرغم حجم عظیم دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، امروز دشمن با سلاح تحریف در میدان حضور دارد و قصد دارد حجم عظیم دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است را نادیده بگیرد و مردم این دستاوردها را نبینند.

کارشناس سیاسی هرمزگان تصریح‌ کرد: حقیقتا اتفاقاتی که در این چهار دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران رقم خورده است قابل بیان نیست و زبان از بیان و شمارش آن قاصر است. چرا که خدمات ارزنده ای در حوزه های زیر ساختی، تکنولوژی، برق، و … ارایه داده است.

سیستان و بلوچستان قطب چشم پزشکی آسیا

سهرابی گفت: کشور ما در مبحث پزشکی ، در برهه ای از زمان، برای مداوا باید به کشورهای غربی مراجعه می‌کردیم اما همین استان سیستان و بلوچستان که شاید به ظاهر استان محرومی باشد، اما امروز به قطب چشم پزشکی آسیا تبدیل شده است. همچنین استان فارس. همه اینها از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است اما دشمن با سلاح تحریف، قصد نادیده گرفتن حجم عظیم دستاوردهای انقلاب است که در چهار دهه به بار نشسته است.

باید قدرت پاتک در مقابل دشمن را داشته باشیم

وی ادامه داد: دشمن همچنین به دنبال تخریب چهره های انقلابی دوستدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت و انقلاب است، و از آنجایی که از آنها ضربه خورده است، قصد دارد این چهره‌ها را در دید مردم تخریب کند، امروز مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران، در نوک هجمه و حمله دشمنان قرار گرفته اند و دشمن اصل را نشانه گرفته است. لذا در چند عملیات روانی واقعاً ما باید قدرت پاتک در مقابل دشمن را داشته باشیم و بتوانیم دشمن را به عقب برانیم.

کارشناس سیاسی هرمزگان اذعان داشت: در مبحث جنگ عملیات های روانی یکی از کارهای دشمن، ارائه راه حل های آسان و سهل الوصول در قالب‌های راه های پردرآمد است، حضرت آقا فرمودند: « جوان باید دانش و پژوهش را یاد بگیرد و بیاموزد» اما راه حل های خطرناک و پر درآمد را در قالب راه های آسان و سهل الوصول به خورد جوانان ایران زمین می دهد.

آشوب، شورش و ایجاد اعتراضات در سطح جامعه از اهداف دشمن

سهرابی اضافه کرد: یکی دیگر از اهدافی که دشمن در جنگ عملیات روانی دنبال می کند آشوب، شورش، ایجاد اعتراضات در سطح جامعه است، این یکی از اهداف جنگ عملیات روانی دشمن است که قصد دارد چنین وانمود کند که در کشور، آرامش و امنیت وجود ندارد اما کور خوانده است. لذا ما باید بتوانیم اینها را به خود دشمن برگردانیم «و مکرو مکرالله و الله خیر الماکرین» آنان که مکر و نیرنگ می کنند یقینا مکر و نیرنگ شان به خودشان برمی گردد.

وی در ادامه افزود: اما در جنگ فرهنگی و اعتقادی، نشانه گرفتن اصل اعتقادات دینی مردم ، تخریب چهره ها و تفکرات دینی و انقلابی که افراد متفکر و با حجاب را فردی عقب افتاده جلوه می دهند اما افراد بی حیا که کشف حجاب می کند را دارای تمدن و متفکر و روشنگر در جامعه معرفی کنند.

کارشناس سیاسی هرمزگان بیان داشت: افرادی که نان و نمک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را خورده‌اند و در کشور به جایگاهی رسیده اند نمونه اش اکثر سلبریتی ها و ورزشکاران که جز نگهداری از سگ و صرف هزینه‌های گزاف در این خصوص، عرضه دیگری ندارند. همین افراد در خصوص انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار نظر می کنند.

سهرابی بیان کرد: در جنگ فرهنگی و اعتقادی که صهیونیست و آمریکا برای مملکت ما رقم زده و این افراد ، اجیر شده آنها هستند این کار را انجام می‌دهند.

دشمن اصل دین را نشانه گرفته است

وی همچنین افزود: دشمن امروز در جنگ اعتقادی، اصل دین و اعتقادات مردم را نشانه گرفته است ، تحقیر تفکر دینی ، اعتقادات مردم ، ترویج بی حجابی و بی بند و باری از اهداف دشمن در جنگ فرهنگی و اعتقادی است، لذا باید نقشه‌ های دشمن را نقش بر آب کنیم.

کارشناس سیاسی هرمزگان تصریح کرد: دشمن در جنگ اطلاعاتی و امنیتی ، حملات متعدد سایبری را در دستور کار قرار داده بود، در بحث جاسوسی،  دشمن یک روزی در کرانه باختری و فلسطین حضور داشت اما امروز در امارات ، بحرین، قطر و حوزه خلیج فارس به راحتی یکی از کارهایی که در جنگ اطلاعاتی و امنیتی دنبال می کند جاسوسی و حملات متعدد سایبری است. لذا باید جامعه را بیدار و هوشیار کنیم تا بتوانیم از این قله به سلامت عبور کنیم. چراکه پرچم ایران اسلامی برافراشته بوده و قطعا برافراشته خواهد ماند و به دست صاحب اصلی آن «صاحب الزمان عجل الله» خواهد رسید.

سهرابی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی در کلیپی درخصوص فردی که پرچم جمهوری اسلامی ایران را آتش زده بود گفت آن نادانی که پرچم ایران آتش زد ای کاش  به جای پرچم، من را ۱۰ بار آتش می زد»، امروز شاهدیم که دشمن در این مسیر حرکت می کند و ما باید بتوانیم در برابر فضای رسانه‌ای مجازی دشمن و فعالیت شبانه روزی شبکه های معاند ماهواره‌ای توانایی مقابله داشته باشیم و جو رسانه ای و اهداف شوم دشمن در نطفه خاموش کنیم، چرا که شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان به راحتی در اختیار جوانان و نوجوانان قرار گرفته است.

انتهای پیام/