عفاف و حجاب نه تنها یک مقوله قانونی است بلکه در شرع مقدس هم آیات و هم احادیث فراوانی در این خصوص وجود دارد

گفتمان حجاب و عفاف نیازمند فرهنگ سازی است

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در جلسه تجلیل از فعالان حوزه فرهنگ حجاب و عفاف بر ضرورت مشارکت همگانی در فرهنگ سازی عمومی تاکید کرد.

به گزارش اول هرمزگان؛ علی اکبر انصاری راد در جلسه تجلیل از بانوان فعال در حوزه فرهنگ حجاب و عفاف گفت: مقوله عفاف و حجاب نیازمند عزم همگانی و فرهنگ سازی است و نباید در این خصوص متوسل به زور شد و چرا که اگر ضعفی در جامعه وجود دارد در وهله اول به خود ما مسئولین مربوط است که یا کم کاری کرده ایم یا اینکه کار فرهنگی متناسب با ذائقه مخاطب نبوده است.

وی افزود: افرادی که در حوزه فرهنگی تلاش می کند باید به صورت زیربنایی آموزش های لازم و به روز فرا بگیرد و با مبانی وقوانین آشنا شود.

انصاری راد با تاکید بر حرمت حجاب افزود: در شرع مقدس به حجاب اشاره شده است و قرآن آیات صریح و روشنی دارد و بیش از دهها آیه و چهل حدیث مرتبط با عفاف و حجاب وجود دارد و عقل انسان و اجماع علما و فقها به عنوان مبانی قوی است و در این خصوص شکی نیست که رعایت عفاف و حجاب نه تنها از لحاظ قانونی که از لحاظ شرعی هم تاکید فراوانی شده است.

وی گفت: دشمن با هزاران مکر و حیله درصدد است از هر راهی برای ایجاد چالش در برابر نظام کوتاهی نمیکند و به جد الان عفاف و حجاب در دستور کار قرار ادع است و این موضوع با توجه به شرایط سنی مختاطبان نیازمند کار فرهنگی به تعبیر مقام معظم رهبری  تمیز و مورد قبول نسل مخاطب که اکثرا از جوانان و نوجوانان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره با قانون مقابله با بدحجابی تاکید کرد: افراد جوان و نوجوان بعضی‌ها ندانسته عمل میکنند که این موارد قطعا با امر به معروف قابل اصلاح است اما آن دسته که عمدا و علنا اقدام به بی حجابی و ترویج بی حجابی نماید قانون باید محکم برخورد کند و برخوردها هم نباید سلسله ای باشد که نتیجه معکوس داشته باشد بلکه همانطور که در جریان امر به معروف همه علما و بزرگان بر گفتار و عمل خوب در انجام این فریضه الهی یادآور شده اند در حوزه قانونی برای برخورد با هنجار شکنان مطابق ماده ….. باید با قاطعیت تمام دستگاههای مسئپل عمل کنند.

وی در پایان بر ولنگاری فضای مجازی هم تاکید کرد و گفت: متاسفانه عدم نظارت بر فضای مجازی و پلتفرم های موجود؛ فضایی ایجاد شده که بچه ها امروزه بیش از کانون هایی مثل خانواده و مدرسه از فضای مجازی الهام می‌گیرند و فضای مجازی بخش بزرگی از زندگی ما شذه فلذا ضروری است مهمترین ورود و حضور متولیان امر در برخورد با ولنگاری فضای مجازی است که دشمن با تمام توان از این موقعیت به راحتی دارد اقدامات فرهنگی که زیربنای هر جامعه ای است با هدف گذاری و برنامه ریزی یکه تازی می کند.