نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی:

کمیسیون عمران مجلس و مسئولان دستگاه‌های عمرانی کشور به مناطق زلزله زده خواهند آمد

جباری با اشاره به تلاش و پیگیری برای افزایش میزان وام احداث منازل مسکونی جدید برای زلزله‌زدگان هرمزگانی به ۴۰۰ میلیون گفت: از کمیسیون عمران مجلس و دستگاه‌های عمرانی کشور برای حضور در مناطق زلزله‌زده غرب استان دعوت کرده‌ایم.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان ؛ احمد جباری در گفت‌وگوی رسانه ای در خصوص آخرین وضعیت زلزله‌زدگان غرب هرمزگان اظهار کرد: بعد  ورود همه دستگاه‌ها و نهاده‌ها  برای اسکان موقت خوشبختانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن  همه زلزله‌زدگان اسکان موقت داده شده‌اند و اکنون مسئولان مشغول برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های تکمیلی جهت احداث منازل آسیب دیده و رفع مشکلات احتمالی زیرساختی شده‌اند.

وی افزود: حال که اسکان موقت به پایان رسیده به دنبال دعوت از کمیسیون عمران مجلس و دستگاه‌های عمرانی کشور هستیم که کار اصلی و اسکان دائمی زلزله‌زدگان با احداث سریع منازل مسکونی آغاز شود.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزان تورم و افزایش قیمت مصالح ساختمانی گفت: به دنبال افزایش مبلغ وام به ۴۰۰ میلیون هستیم که از این میزان ۱۰۰ میلیون تومان آن بلاعوض و ۳۰۰ میلیون نیز به صورت تسهیلات کم بهره و با بازپرداخت طولانی باشد و نوع ضمانت نیز به شکل زنجیره‌ای باشد که به زلزله‌زدگان فشاری وارد نشود.