فرمانده انتظامی استان هرمزگان اعلام کرد ؛

کلاهبرداری رایانه ای در صدر جرائم سایبری پلیس فتاهرمزگان

سردار جعفری از کشف97 درصدی جرایم سایبری در سه ماهه اول سال جاری در پلیس فتا استان خبر داد.

یه گزارش مجله خبری اول هرمزگان ؛ سردار”غلامرضا جعفری” در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: با بررسی آمار وقوع جرائم سایبریِ سه ماهه اول استان هرمزگان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، آمار به دست آمده گویای افزایش ۷۷ درصدی وقوع جرائم بوده و در همین رابطه شاهد افزایش ۷۷ درصدی کشف جرائم در سطح استان بودیم.

 

وی ادامه اظهار داشت: کلاهبرداری اینترنتی ، برداشت غیر مجاز هتک حیثیت و نشر اکاذیب و مزاحمت اینترنتی به ترتیب بیشترین جرائم سایبری استان در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ بوده‌اند.

 

این مقام انتظامی استان بیان داشت: پلیس فتا در راستای پیشگیری از جرایم سایبری، برنامه‌های متعددی از قبیل تولید محتوای آموزشی و پیشگیرانه، حضور در برنامه‌ رادیویی و تلوزیونی، ارائه مشاوره در خصوص موضوعات سایبری به افراد و غیره را دنبال کرده است.

 

سردار جعفری اظهار داشت: از شهروندان عزیز درخواست داریم نسبت به فرزندان خود که در فضای مجازی حضور فعال دارند، بی‌تفاوت نباشند و عملکرد آنان را مورد نظارت قرار دهند تا خدایی نکرده در این فضا بزه‌کار یا قربانی جرائم سایبری نشوند.

 

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: پلیس فتا استان با داشتن کادری مجبر و توانمند، با تمام توان آماده خدمت‌رسانی در فضای مجازی بوده و شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با هر مشکلی در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.