کلاهبرداری با انتشار آگهی جعلی اجاره منزل

با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان عامل کلاهبرداری درج آگهی جعلی ‏اجاره منزل مسکونی در سایت واسط فروشگاهی ‎شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، سردار “غلامرضا جعفری “فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی مراجعه و اعلام ‏شکایت فردی به پلیس فتا مبنی بر مشاهده آگهی اجاره منزل مسکونی در ‏یکی از سایت های واسط فروشگاهی که منجربه کلاهبرداری شده بود ، پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان ‏پلیس قرار گرفت.

وی افزود : پس از اخذ اظهارات شاکی در بررسی‌های اولیه مشخص شد شاکی با مشاهده آگهی اجاره منزل مسکونی اقدام به برقراری ارتباط با فرد درج کننده آگهی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام کرده، که پس از توافق با وی اقدام به واریز بیعانه به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال به حساب آن ‏نموده و بعد از آن متهم دیگر پاسخگوی وی نبوده است .

این مقام انتظامی استان اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و پلیسی و بررسی مستندات جمع‌آوری شده ، متهم را شناسایی و با هماهنگی با مقام قضائی، وی را در عملیاتی دستگیر که پس از بازجویی های فنی اقرار نمود که خود در این ملک مستاجر می باشد.

سردار جعفری خاطر نشان کرد: شهروندان فریب آگهی های وسوسه انگیز فضای مجازی را نخورده و با توجه به فعالیت کلاهبرداران در سایت های واسط آگهی ، قبل از رویت کالای سفارشی یا بازدید از منزل مسکونی مطابق با مندرجات آگهی ، به هیچ عنوان اقدام به واریز بیعانه نکنند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان به عموم شهروندان بویژه کاربران فضای مجازی توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرایم رایانه‌ای با مراجعه حضوری به پلیس فتا از راهنمایی مستقیم کارشناسان استفاده کنند و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و ثبت درخواست در قسمت درخواست های مردمی و یا با شماره گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام نمایند.