استاندار هرمزگان:

کسبه و اصناف به شرط رعايت دستورالعمل‌های بهداشتی اجازه فعالیت دارند/ پلمپ طولانی مدت در انتظار ناقضین پروتکل‌های بهداشتی

استاندار هرمزگان گفت: کسبه و اصناف به شرط اینکه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، اجازه فعالیت دارند و گزارش هایی داریم که تعدادی از واحدهای صنفی در بازار، پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند که چنين واحدهایی، پلمپ طولانی مدت خواهند شد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ فریدون همتی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان، اظهار کرد: از طریق ارتباط ويدئو کنفرانس با جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گزارشی از آخرين وضعيت شیوع کرونا در استان و مسائل و مشکلات و درخواست ها در راستای مقابله با کرونا در هرمزگان ارائه شد.

وی ادامه داد: رئيس ستاد کل نیروهای مسلح که در این جلسه حضور داشت، دستور داد سریعا عملیات ساختمانی بیمارستان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس تکمیل شود و رئيس جمهور محترم نیز به وزیر بهداشت دستور دادند، تجهیزات آن تامین و این بيمارستان به زودی مورد بهره برداری قرار گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: بیمارستان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس به عنوان یک زیرساخت درمانی خیلی خوب محسوب می شود و این بیمارستان به گونه ای طراحی شده که در شرایط اضطراری با ظرفيت بالایی می توان از آن استفاده کرد.

همتی با اشاره به ارائه درخواست ایجاد بیمارستان صحرایی در بندرعباس، تصریح کرد: رئيس جمهور به رئيس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کردند تا در صورت اعلام نیاز استان به سرعت بیمارستان صحرایی به ويژه در بندرعباس با توجه جمعیت مرکز استان، برپا شود.

وی گفت: تعداد تست های تشخیص کرونا در استان افزایش یافته و رئيس جمهور نیز به وزیر بهداشت دستور دادند، کیت های تشخیص کرونا و منابع مالی جهت تامین دارو در استان هرمزگان، به میزان کافی تامین شود.

استاندار هرمزگان با تشکر و قدردانی از همکاری خوب سپاه، ارتش، نیروی انتظامى و بسیج، خاطرنشان کرد: این نیروها در استان هرمزگان، تمام توان خود را در راستای درمان بیماران و همچنین مدیریت و مقابله با کرونا به کار گرفته اند.

همتی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: با تمام این اقدامات، اگر پروتكل های بهداشتی و بایدها و نبایدهایی که همواره مطرح شده است، رعایت نشود هرچه امکانات جدید هم ایجاد کنیم، بیماری کرونا همچنان شیوع خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با وجود تهیه و تامین واکسن کرونا، اما در هرمزگان بسیاری از افراد در گروه های سنی واجد شرایط، از تزریق واکسن امتناع می کنند و از واکسیناسیون استقبال ندارند، که کار خوبی نیست و با عدم تزریق واکسن، جان و سلامتی خود و دیگران را به خطر می اندازند و باید توجه داشته باشیم که تزریق واکسن کرونا یک مسئوليت اجتماعى است و همه باید طبق شرایط سنی در برابر این بیماری واکسینه شوند.

استاندار هرمزگان با اشاره به تغییر ساعت کار اداری و تعطیلی ادارات در روزهای پنجشنبه، بیان داشت: این تعطیلی ادارات برای رفتن به سفر نیست، بلکه در راستای کنترل و مدیریت بیماری کرونا و مصرف برق صورت گرفته و در این روزها و ساعت های تعطیلی اگر همه در خانه بمانند و تردد و مسافرت به ويژه به روستاها نداشته باشند، شیوع کرونا در هرمزگان کاهش جدی خواهد داشت.

همتی یادآور شد: با نظارت و بازرسی گسترده باید میزان رعایت پروتكل های بهداشتی در ادارات، دستگاه ها، سازمان ها، بنگاه های اقتصادی و تولیدی، بازار و اصناف، افزایش یابد.

وی ادامه داد: کسبه و اصناف به شرط اینکه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، اجازه فعالیت دارند و گزارش هایی داریم که تعدادی از واحدهای صنفی در بازار، پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند که چنين واحدهایی، پلمپ طولانی مدت خواهند شد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اينكه همه باید از سفرها و رفت و آمدهای غيرضروری پرهيز کنیم، افزود: باید در همه محیط های عمومی فاصله اجتماعى را رعایت و حتما از ماسک استفاده کنیم و از برگزارى دورهمی، مهمانی و مراسم های عروسی و ختم نیز خودداری شود.

همتی با بیان اینکه ۱۱ شهرستان در استان هرمزگان در وضعيت قرمز شیوع کرونا قرار دارند، عنوان كرد: شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان، سیریک، جاسک، حاجی آباد، قشم، بندرخمير، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعيت قرمز شیوع کرونا هستند و شهرستان بشاگرد در وضعيت نارنجی و شهرستان ابوموسی در وضعيت زرد قرار دارند.

وی گفت: از همه مردم هرمزگان می خواهیم، با رعایت پروتكل های بهداشتی و استقبال گروه های سنی از واکسیناسیون و تزریق واکسن، کمک کنند، هرمزگان از وضعيت قرمز شیوع کرونا، خارج شود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: افراد مبتلا به کرونا که در قرنطینه خانگی هستند، حتما دوره قرنطینه را رعایت کنند و در خانه بمانند.

انتهای پیام/