پیام تبریک رئیس انجمن تخصصی آسانسور هرمزگان به مناسبت روز قلم

رئیس انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی هرمزگان طی پیامی چهاردهم تیر ماه مصادف با روز قلم را تبریک گفت.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان و به نقل از روابط عمومی انجمن تخصصی آسانسور و‌ پله برقی استان هرمزگان، مهندس اکبر بستانی طی پیامی چهاردهم تیر ماه، مصادف با روز قلم را تبریک گفت:

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ
نون، سوگند به قلم و آنچه مى ‏نویسند. (سوره مبارکه قلم آیه ۱)

سوگند خداوند به قلم، گویاترین شاهد بر قداست آن است و جایی که خداوند، به آفریده‌ای از آفریده‌های خود قسم یاد می‌کند، بشر در چه جایگاهی می‌تواند از ارج و منزلت آن سخن براند، و چهاردهم تیرماه، روز قلم است و فرصتی مغتنم تا از نقش آفرینی‌های زیبای اصحاب فرهیخته قلم و رسانه تقدیر و تشکر شود.

قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان‌ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است و هرگونه رشد و پیشرفت، پیروزی و آرامش و معرفت و شناخت، ریشه در قلم دارد و امروز نقش صاحبان قلم در اوضاع و احوالات کشور بسیار خطیر و با اهمیت است.

شاید مهمترین رسالت خطیر اصحاب قلم و رسانه در شرایطی که امروز کشور با دو ویروس منحوس تحریم‌های ظالمانه و کرونا مواجه است آگاهی بخشی متعهدانه، روایت گری به موقع رویداد‌ها و روشنگری درست حقایق روز جامعه باشد. در این راستا بیان درست مطالبات مردمی و انعکاس صحیح خدمات و تلاش‌های صورت گرفته در کشور نیز می‌تواند بر تعادل بخشی این مسیر اثر گذار باشد.

در استان هرمزگان نیز به یمن وجود اصحاب قلم و رسانه‌های متعهد و آگاه، امروز شاهد وفاق و همدلی در امور مختلف هستیم که می‌تواند به عنوان یک الگوی ملی در سطح کشور مطرح شود.

در پایان این روز مبارک را به همه اصحاب قلم و رسانه، نویسندگان، شعرا، روزنامه نگاران، خبرنگاران، مولفین، ناشرین، فیلمنامه نویسان، فعالان فضای مجازی و … در هرمزگان تبریک عرض می‌کنم و برای همه تلاش گران عرصه آگاهی و اطلاع رسانی سلامتی توام با عزت و سربلندی مسئلت می‌نمایم.

انتهای پیام/