نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

پژوهش‌های دانشگاه فرهنگیان در راستای نیازهای آموزش و پرورش باشد

حجت الاسلام عبادی زاده گفت: دانشگاه فرهنگیان باید به چالش‌های اداره کل آموزش و پرورش در حوزه علمی، آموزشی و پژوهشی اشراف داشته باشد و این مهم نیز از طریق احصاء چالش‌ها توسط تیمی مستقر در اداره کل آموزش و پرورش و ارائه به دانشگاه محقق می‌شود.
به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهر امروز در دیدار رئییس دانشگاه فرهنگیان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش نیازمند به یک عقبه علمی است که دانشکده فرهنگیان در حوزه پژوهش‌های کاربردی حوزه آموزش و پرورش می‌تواند اقدامات خوبی را انجام دهد.

وی با ذکر این نکته که پژوهش باید جهت‌دار به سمت نیازهای آموزش و پرورش هرمزگان باشد، عنوان کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت باید تقویت شود چراکه به بالندگی دانشگاه و رشد صنعت کمک می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به چالش‌های ارتباط دانشگاه با صنعت، ابراز کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد با مسئولان دانشگاه و صنعت به این نتیجه رسیدیم که دانشگاه از چالش‌های اصلی صنعت آگاه نیست و صنعت نیز به توانمندی‌های دانشگاه‌ها اشراف ندارد.

عبادی‌زاده تصریح کرد: صنعت باید چالش‌های خود را به دانشگاه‌ها ارائه کند. اگر حتی در مواردی دانشگاه‌های هرمزگان امکان حل چالش را نداشتند می‌تواند از طریق برقراری ارتباط میان دانشگاه‌های هرمزگان و سایر دانشگاه‌های جهان مشکل‌ را حل کند.

وی، عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان باید به چالش‌های اداره کل آموزش و پرورش در حوزه علمی، آموزشی و پژوهشی اشراف داشته باشد و این مهم نیز از طریق احصاء چالش‌ها توسط تیمی مستقر در اداره کل آموزش و پرورش و ارائه به دانشگاه محقق می‌شود تا پژوهش‌ها و اقدامات علمی لازم انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، ابراز کرد: اگر فرمایشات مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) منجر به برنامه‌ریزی و اجرا شود، تحولی را در حوزه دانشگاهیان فرهنگیان رقم خواهد زد که باعث اعتلا و ارتقای جامعه خواهد شد.