حمزه پور:

پروژه ۵۵ میلیارد ریالی برای بهبود کیفیت آب روستای خراجی اجرا می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از اجرای سه کیلومتر خط انتقال با هدف بهبود کیفیت آب خراجی رودان خبر داد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان ؛ عبدالحمید حمزه پور در بازدید از روستای خراجی با بیان اینکه آب خراجی از طریق دو حلقه چاه تامین می شود، تصریح کرد، با هدف کاهش EC آب روستا بزودی با اجرای سه کیلومتر خط انتقال آب دو حلقه چاه در یک نقطه ادغام و پس از آن برای توزیع وارد شبکه انتقال خواهد شد.

وی اعتبار پیش بینی شده برای اجرای خط انتقال را ۵۵ میلیارد ریال عنوان و ابراز امیدواری کرد، پروژه مذکور تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به پروژه نیمه تمام فاضلاب خراجی افزود: تکمیل این پروژه به دلیل محدودیت اعتباری نیمه تمام باقی مانده که آبفا با هدف تکمیل پروژه، پیگیری لازم برای تامین اعتبار آن انجام خواهد داد.

حمزه پور همچنین با اشاره به دغدغه اهالی در خصوص قبوض، از بررسی میدانی با حضور کارشناسان آبفا خبر داد و گفت: با توجه به درخواست اهالی در این خصوص موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی مصرف بهینه آب را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به منابع آبی محدود انتظار است، مشترکین در این زمینه با آبفا همکاری داشته باشند تا دچار کمبود آب نشویم.

حسین رئیسی نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد نیز در این بازدید با اشاره به نیاز خراجی برای احداث سه کیلومتر خط انتقال افزود: این وعده با تلاش مجموعه آبفا محقق و تا دهه فجر شاهد بهبود کیفیت آب روستای خراجی خواهیم بود.

وی با اشاره به خشکسالی و کمبود آب، ضرورت مصرف بهینه آب شرب را مورد تاکید قرار داد.