مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان خبر داد؛

پایان خرداد؛ آخرین مهلت تکمیل اظهارنامه مالیاتی مشاغل است

مریدی گفت: آخرین مهلت تکمیل اظهارنامه مالیاتی مشاغل استان هرمزگان تا پایان خرداد ماه است.

شاکر رضا مریدی مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان طی نشستی با هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز استان، پایان خرداد ماه را آخرین مهلت اعلام شده برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی مشاغل عنوان و اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی اصناف و مشاغل در پی محدودیت های ناشی از کرونا، مکاتباتی با نماینده عالی دولت و رئیس ستاد کرونا در استان و همچنین رئیس سازمان امور مالیاتی کشور جهت انتقال دغدغه و مطالبه اصلی کسبه صورت دادیم که با پیگیری های مکرر منتظر پاسخ آن هستیم.

مریدی در ادامه با بیان اینکه سهم مالیات مشاغل استان هرمزگان متشکل از کسبه، پزشکان و مهندسان بین ۴ تا ۶ درصد از کل مالیات است؛ افزود: همه تلاشمان را برای حمایت از این قشر جامعه که به واسطه بیماری کرونا، خسارات و آسیب های جبران ناپذیری به آنان وارد شده به کار می بندیم تا با رایزنی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به معافیت یا افزایش مهلت تکمیل اظهارنامه اقدام شود.

مریدی در ادامه بیان داشت: دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰کشوری صادر گردیده و تغییر و اصلاح آن در اختیار مدیرت اداره کل امور مالیاتی استان نیست و ما به همین واسطه برای تسهیل و تسریع در روند تکمیل اظهارنامه مالیاتی صنوف و مشاغل و کمک به اجرای بهتر این فرایند، هماهنگی لازم با اداره پست را جهت استقرار کارکنان این اداره در شعبات امور مالیاتی استان جهت راهنمایی و تکمیل اظهارنامه مالیاتی انجام داده ایم.

مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان با بیان اینکه ۸۰درصد مودیان صنوف و مشاغل استان بعضا معاف یا مالیات انها زیر سه میلیون تومان می باشد؛ تصریح کرد: این افراد می توانند با تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰ از معافیت های موجود بهره مند شوند.

مریدی خاطر نشان کرد: مودیان مشمول دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ در صورتی که امکان پرداخت مالیات به صورت یکجا نداشته باشند مالیات آنها تا ۵ ماه بصورت مساوی تقسیط می شود.

وی همچنین از بخشیده شدن جرائم مودیان خسارت دیده از بیماری کرونا در هرمزگان خبرداد و تاکید کرد: تکمیل اظهارنامه مالیاتی تکلیفی است که بر اساس قانون هر مودی مکلف به انجام آن است و امیدواریم کسبه و صاحبان مشاغل استان از فرصت باقی مانده برای تکمیل اطلاعات خود در سامانه مودیان استفاده کنند.

مریدی از فعال سازی ابلاغ الکترونیک و دریافت اینتاکد به عنوان دو آیتم جدید با هدف ارتقای امنیت سامانه و بستر سازی جهت دریافت خدمات غیر حضوری در تکمیل اظهارنامه سال جاری خبرداد و گفت: همکاران ما در طول ایام هفته، صبح و بعد از ظهر آماده ارائه خدمات و مشاوره به روسای اتحادیه‌ها و کسبه و رفع ابهامات آنان در این خصوص هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان با اشاره به اینکه در امور مالیاتی و تکمیل اظهارنامه ها چیزی به عنوان تشخیص علی الاراس وجود ندارد؛ تاکید کرد: پرونده های مالیاتی به هیچ عنوان ممیز محور نیست و تحقیقات بر اساس اسناد و واقعیت تکمیل و محاسبه و رسیدگی می شود.

انتهای پیام/