دقایقی پیش:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح وارد بندرعباس شد

دقایقی پیش، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با استقبال دکتر همتی استاندار هرمزگان وارد بندرعباس شد.

دقایقی پیش؛ امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با استقبال استاندار هرمزگان وارد بندرعباس شد.

ناوشکن تمام ایرانی دنا و مین روب شاهین، امروز با دستور رییس جمهور بصورت ویدیو کنفرانس و با حضور فرمانده کل ارتش ، وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و فرمانده نیروی دریایی ارتش به ناوگان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس ملحق می‌شود.

گفتنی است، در مسیر تحقق تمامی ابعاد رشد و ارتقای توانمندی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیاز به ناوشکن‌های چابک و عملیاتی از سال ۱۳۸۸ با الحاق ناو جماران به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهی معظم کل قوا آغاز شد.
ناوشکن «دنا» پس از سه ناوشکن جماران، دماوند و سهند، چهارمین ناوشکن تماما ایرانی است که با دانش و توان بومی ساخته شده و ۹۵ متر طول و ۱۱ متر عرض و حدود ۱۵۰۰ کیلو وزن دارد.

دنا اکنون آماده الحاق به ناوگان جنوب کشورمان است و قرار است فردا در مراسمی ویژه در بندرعباس و با حضور وزیر دفاع و فرماندهان ارتش و از طریق ارتباط زنده تصویری با رییس جمهور رسما به آب اندازی شود.

دنا نسخه تکامل یافته ناوشکن‌های قبلی خویش است که با ارتقای تجهیزات و ادوات نصب شده بر روی آن قادر به تشخیص هرگونه تهدید سطحی و زیرساختی تا شعاع بیش از ۲۰۰ کیلومتری بوده و این توانایی را دارد که پس از شناسایی، به آنان حمله کرده و یا جنگ الکترونیک کند.
سامانه پیش برنده دنا نیز در نوع خود ویژگی‌های خاصی دارد. یک ساختار رانش که با ۴ دستگاه موتور دیزل بهینه شده بومی و مجموعه انتقال قدرت ترکیبی جدید سبب شده تا این ناوشکن چالاکی ویژه‌ای داشته و توانایی دریانوردی طولانی را در دریاها و اقیانوس‌های متلاطم را داشته باشد.

بروز رسانی سامانه های جنگ الکترونیک، موشکهای سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه سونار، پرتابگر اژدر، انواع توپ های سبک و سنگین و بزرگ تر شدن پد نشست و برخاست بالگرد در دنا از جمله ویژگی‌های خاص او برای کارآمدی هرچه بیشتر در ایفای مأموریت‌های رزمی و اطلاعاتی است.
پیوستن دنا به نیروی دریایی ارتش بی‌شک افتخاری غرورانگیز در آستانه انتخابات پیش رو است که جلوه‌ای از اقتدار دفاعی ایران اسلامی را به نمایش می‌گذارد.
انتهای پیام/