واکسن کوبرکت به منطقه محروم بشاگرد رسید +عکس

واکسن کوو برکت به بشاگرد رسیده و شبکه بهداشت این شهر مشغول واکسیناسیون مردم با این واکسن ایرانی است.

به گزارش اول هرمزگان به نقل از خبرگزاری فارس در بندرعباس، چند روزی از بالاکشیدن آستین رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تزریق واکسن کرونای برکت که اولین واکسن داخلی کشورمان و ششمین واکسن کرونا در جهان است، نگذشته که به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، این واکسن به استان هرمزگان رسیده و تزریق آن در مناطق دور دست هرمزگان از جمله در بشاگرد (بشکرد) نیز آغاز شده است.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، ۱۰ هزار واکسن برکت در قالب دو بخش ۲ و ۸ هزارتایی به این استان رسیده و کار تزریق آن به افراد بالای ۶۰ سال در استان آغاز شده و سهمیه مردم بشاگرد نیز از محل این محموله ارسال شده است.

احمد محمودی فرماندار بشاگرد نیز در این زمینه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس اظهار کرد: از جمعیت ۲۷۹۵ نفری بالای ۶۰ سال در بشاگرد، بیش از ۸۰ درصد دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند که ۱۱۶۳ نفر از آنان با واکسن کوو برکت بوده است.

وی عنوان کرد: حدود ۵۰۰ نفر از افراد ۶۰ تا ۶۵ ساله هنوز باقی مانده‌اند که برخی به علت مهاجرت به روستایی دیگر و یا عدم حضور در آدرس اعلام شده در دسترس مراجعان خانه بهداشت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان نبوده‌اند که کار پیگیری برای شناسایی و تزریق واکسن به آنان نیز ادامه دارد.

فرماندار بشاگرد همچنین با اشاره به پراکندگی جمعیت این منطقه در مناطق کوهستانی، گفت: ۲۹۲ نفر در جکدان، ۱۴۸ نفر در سردشت، ۲۴۰ نفر در گوهران، ۱۵۴ نفر در تیدر، ۱۳۸ نفر در تیسور، ۹۱ نفر در خمینی‌شهر و ۱۰۰ نفر در سیت از جمعیت بالای ۶۰ سال در شهرستان واکسن برکت دریافت کرده‌اند و موجی از شادمانی رسیدن واکسن ایرانی برکت در منطقه وجود دارد و مردم مشتاقانه در تزریق این واکسن داوطلب می‌شوند و امیدواریم که با ارسال محموله‌های دیگر شاهد واکسیناسیون سراسری در این منطقه باشیم.

به گزارش فارس، آن دستان بالا زده رهبر معظم انقلاب حالا اعتمادبخش مردم دورترین نقاط ایران شده تا آستین خود را برای باور به علم و دانش و توانمندی ایرانی بالا بزنند.

گزارش: مهدی خسروی