به همت موسسه نامدار مهارت کیهان و آموزشگاه مه بان:

همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری در بندرعباس برگزار شد

هفتم مرداد ماه سال جاری، برای نخستین بار، همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری به همت موسسه نامدار مهارت کیهان به مدیریت روح الله اعتمادی فر و آموزشگاه مه بان با مدیریت مهندس مهدیه حاج ملک برگزار شد

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، دکتر مسعود اعتمادی فر در حاشیه برگزاری همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری، به روز رسانی داده های پزشکی ، صرفه جویی در وقت و جلوگیری از سفرهای کاری جهت کسب دانش ، آشنایی پزشکان با دستگاه های دارای مجوز وزارت بهداشت و همچنین جذب توریست درمانی را از جمله اهداف این همایش ذکر کرد .

مهندس مهدیه حاج ملک برگزار کننده همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به فلسفه برگزاری همایش مزبور اظهار کرد: در شهر بندرعباس همیشه در زمینه برگزاری دوره های آموزشی ویژه پزشکان با مشکل مواجه بودیم چراکه پزشکان برای حضور در کلاس های آموزشی،مجبور بودند  به شهرهای دیگری از قبیل تهران، اصفهان، مشهد یا خارج از ایران بروند و هزینه های زیادی متحمل شوند. و معمولاً به دلیل کمبود پزشک در بندرعباس، پزشکان نمی توانستند بیماران خود را رها کنند و در کلاس های آموزشی خارج از استان حضور یابند ، در نتیجه با مجوز نظام پزشکی  اولین کلاس در استان هرمزگان و شهر بندرعباس برای پزشکان با محوریت سه مکانیسم؛ هایفو ، لیزر و لاغری برگزار شد.

وی در ادامه ضمن تشریح اهداف برگزاری همایش پزشکی و زیبایی در شهر بندرعباس افزود: آپدیت شدن پزشکان و آشنایی آنان با دستگاه های دارای مجوز وزارت بهداشت است که بسیار حائز اهمیت است.

برگزار کننده همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری در شهر بندرعباس، کارآفرینی را از دیگر اهداف برگزاری این همایش نام برد و تصریح کرد: فعالیت پزشکان آپدیت شده در این حوزه، سبب می شود که از این به بعد تبلیغات انجام دهدد و از افراد متقاضی دریافت چنین خدماتی از حوزه خلیج فارس، امارات و عمان به دلیل سهولت و نزدیکی مسیر، به جای عزیمت به تهران و یا دیگر شهرها، به بندرعباس خواهند آمد که در این صورت، از تاکسی فرودگاه گرفته تا پزشک، پرستار، هتلدار، رستوران ، و … از سود حاصل از این کار بهره مند می شوند و حتی گردش مالی زیادی برای این شهر ایجاد خواهد شد و همچون درختی رشد کرده و شاخ و برگ آن به همه جا می رسد. و چه بهتر که ما بتوانیم برای پزشکان و مردم عزیز خدمتگزار باشیم و امید است که این گونه کلاس ها با کمک همگانی تداوم داشته باشد.

مهندس حاج ملک اضافه کرد: با توجه به آماده باش پزشکان به دلیل وقوع احتمالی سیلاب در استان هرمزگان؛ حدود ۱۰۰ نفر از پزشکان در همایش پزشکی و زیبایی که با حضور متخصص پوست برگزار شد شرکت کردند. پزشک مدرس در این همایش، موارد مورزد بحث را صفر تا صد به صورت کامل توضیح دادند . چراکه پزشکان همیشه دستگاه خریداری می‌کنند و شرکت یک توضیح یک ساعته به آنان ارائه می دهد ولی در این همایش، هدف ما، ارائه آموزش حرفه ای چند ساعته است که پزشکان ریز سوالاتشان را از یک متخصص پوست و مو بپرسند و آپدیت شوند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری همایش پزشکی و زیبایی؛ مشخص شدن حیطه و حد و حدود پزشکان و سالن‌های زیبایی است، به دلیل عدم برخورداری عزیزان سالن دار از علم آناتومی و اطلاعات پزشکی، ضررهای زیادی وارد می کنند اما در صورتی که پزشکان برجسته و این امر مهم به مردم اطلاع رسانی شود تا برای دریافت خدمات پزشکی و زیبایی به هر مکانی مراجعه نکنند در صورت تحقق این امر مهم، هم به سلامت و هم به پزشکان کمک کرده ایم و امیدوارم که سالن داران هرگز این ریسکت را نکنند و با بی اطلاعی از مهارت های پزشکی، روی پوست مردم تست نکنند.

همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری در بندرعباس برگزار شد

برگزار کننده همایش مستر کلاس آپدیت لیزر هایفو و لاغری گفت: من و همسرم پایه گذار اولین آموزشگاه رسمی از وزارت بهداشت هستیم. در سالهای گذشته در مسیر برگزاری کلاس ها به صورت قانونی مشکلاتی وجود داشت که ما آموزشگاه «نامدار مهارت کیهان» و همچنین آموزشگاه فنی حرفه‌ای مه بان را با مجوز وزارت بهداشت راه اندازی کردیم که بتوانیم هم برای مردم عادی در حیطه های مهارتی کلاس برگزار کنیم و هم برای پزشکان  و دندانپزشکان، دوره های آموزشی برگزار نماییم امید است بار علمی کلاس ها بسیار بالا باشد.

حاج ملک در ادامه با تاکید بر اینکه این کلاس‌ها حیطه بندی است، تصریح کرد: بدین شکل که کلاس مخصوص مراقبین پوست حیطه آرایشگاهی به صورت مجزا و برای خود مراقبین پوست برگزار می شود و همچنین کلاس های ویژه پزشکان با هماهنگی و نظارت کامل نظام پزشکی صورت می گیرد.

وی همچنین ادامه داد: هر سه دستگاه و مکانیزمی که در همایش پزشکی و زیبایی در معرض دید پزشکان قرار داده و ارائه شده است برای پزشکان عمومی، متخصصین پوست، جراحی و زنان کارایی دارد.

برگزارکننده همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری در بندرعباس به مزیت های دستگاه های ارائه شده در این همایش گفت: بازار بندرعباس مملو از دستگاه‌های غیر مجازی فاقد مجوز وزارت بهداشت بود لذا در برگزاری همایش پزشکی و زیبایی، نخستین اقدامی که صورت گرفت معرفی دستگاه مجوزدار بود. سپس از شرکت ها خواستیم که بهترین تخفیفات و شرایط فروش را در اختیار پزشکان قرار دهند که آنان بتوانند به راحتی دستگاه را تهیه کنند. علاوه بر همه اینها مزیت دیگر این دستگاه ها این است که یک متخصص تمام موارد لازم را توضیح می دهد نه صرفا شرکت‌ها که یک چیزی را ناآشنا توضیح می دهند.

حاج ملک در ادامه سخنان خود به شرایط لازم جهت شرکت در دوره های آموزشی اشاره داشت و گفت: یک بخش مراقبین پوست و بخش پاکسازی پوست داریم که عموم مردم و خانم ها بدون استثنا می توانند شرکت کنند که هیچ محدودیتی ندارد . یک مرحله بالاتر که کلاس های مخصوص پزشکان هست که حتماً باید کارت نظام پزشکی داشته باشند اما چیزی که خیلی مهم است و امیدوارم به گوش خانمها برسد اینکه بخش مراقبت از پوست و پاکسازی پوست بسیار بسیار حائز اهمیت است که می توان گفت زیر مجموعه مراقبت است. هرگز پرستار یا ماما؛ پزشک یا متخصص زنان نیستند ولی وجودشان لازم و ضروری است، مراقبین پوست هم وجودشان لازم است تا مردم را آشنا کنند و در صورت مشاهده موارد، به پزشکان ارجاع دهند.

وی افزود: علاوه بر همه اینها، یک مهارتی هست که همیشه می توانند آموزش ببینند و از آنجایی که این حرفه، درآمد بسیار بالایی دارد می توانند در مطب پزشک یا کلینیک های زیبایی مشغول به فعالیت شوند، پوست، چهارمین صنعت پولساز در دنیا است تمام سلبریتی ها علاوه بر کار اصلی شان، دستی نیز در حوزه پوست اعم از لوازم آرایشی و مراقبت و برندهای درماتولوژی دارند. در نتیجه با مشاهده استقبال بی نظیر از این دو حوزه؛ نباید بی تفاوت بود. حتی از ۱۲ سالگی همه باید کرم های ضدآفتاب بزنند از پوست شان مراقبت کنند لذا می بینیم یک حیطه بسیار بزرگی است.

برگزارکننده همایش مستر کلاس آپدیت لیزر، هایفو و لاغری اذعان داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا همه ماها مجبور به استفاده از ماسک شدیم و یک پروسه به نام ماسکنه به وجود آمد که همه ما آن را می شناسیم بلافاصله عزیزان شکایت داشتند از این که ماسک می‌زنند به شدت دچار جوش، التهاب و این گونه مشکلات می شوند و از طرفی هم سالن‌ها به دلیل شیوع کرونا تعطیل بودند لذا در چنین شرایطی، کلاس های آنلاین راه اندازی کردیم و مخاطبان این دسترسی را داشتند که از درون خانه هایشان بدون هیچ مشکلی در کلاس های مجازی و آنلاین شرکت کنند و حداقل مشکل پوست خودشان را حل کنند و به فکر خانواده شان باشند. مخصوصا در شهر بندرعباس با آفتاب زیاد و شدت پوست های آکنه دار و پوست های لک دار مواجه هستیم لذا ضروری است تا خانم ها هر چه بیشتر با شیبوه های مراقبت از پوست آشنا شوند حتی اگر قصد مراجعه نداشته باشند خودشان می‌دانند که چگونه از پوست شان مراقبت کنند.