مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان:

راه اندازی موکب باب الحوائج در سامرا از محل نیات واقفان/روزانه ۷۷ لیوان آب بین مواکب توزیع می‌شود

حجت‌الاسلام مهدیان گفت: از منابع نیات خیرخواهانه خیرین استان هرمزگان، یک میلیون لیوان آب آشامیدنی که بطور متوسط تقریباً روزانه ۷۷ هزار لیوان آب معدنی در موکب باب الحوائج و سایر مواکب در شهر سامرا تامین شده است.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان ، حجت لاسلام حسین مهدیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان در حاشیه بازدید از موکب باب الحوائج استان هرمزگان اظهار کرد: امسال برای نخستین بار توفیق خدمت رسانی به زائران سیدالشهدا علیه السلام در شهر سامرا و در جوار مرقد شریف امامین عسگریین علیه السلام پیدا کردیم.

وی افزود: موکب باب الحوائج استان هرمزگان از یازدهم ماه صفر خدمات رسانی به زوار امام حسین علیه السلام در شهر سامرا را آغاز کرده و تا ۲۲ همین ماه یعنی دو روز بعد از اربعین حسینی تداوم خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح‌ کرد: از منابع نیات خیرخواهانه خیرین استان هرمزگان، یک میلیون لیوان آب آشامیدنی که بطور متوسط تقریباً روزانه ۷۷ هزار لیوان آب معدنی در موکب باب الحوائج و سایر مواکب در شهر سامرا تامین شده است.

حجت‌الاسلام مهدیان اظهار امیدواری کرد: هر ساله با راه اندازی موکب، توفیق خدمت رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین علیه السلام پیدا شود.

هر موکب یک قرارگاه فرهنگی در حرکت بزرگ اربعین است

وی به نقش مهم مواکب به عنوان پایگاه و قرارگاه فرهنگی این حرکت بزرگ در تعمیق معنویت و ارائه خدمات و مقابله با چالش ها اشاره کرد و افزود: موکب داران دارای سرمایه های ارزشمندی از تجارب و ارتباطات با مردم شریف عراق هستند که باید آن را قدر بدانند و توسعه بدهند لذا خدمت رسانی و تعامل درست و شایسته با سایر موکب داران و همسایگان و کمک به ایشان اقدامی ارزشمند است و باعث تحکیم روابط می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: زیارت امام حسین(ع)، در بین ائمه(ع) جایگاه متفاوتی دارد و در روایات تاکید زیادی بر روی آن صورت گرفته و ممتاز است. مثلا در اعیاد و مناسبت‌هایی مانند شب قدر تاکید شده که زیارت عاشورا و زیارت امام حسین(ع) قرائت شود. امام صادق(ع) فرمودند: لا تدع زیارت هذا المظلوم؛ زیارت امام حسین(ع) را رها نکنید.

حجت‌الاسلام مهدیان با بیان اینکه چرا زیارت امام حسین(ع) چنین جایگاهی دارد بحث مفصل و جداگانه است، افزود: در پیاده‌روی اربعین حتی ارمنی‌ها و مسیحیان هم حضور دارند و چه جایگاهی بهتر از اینکه انسان پیرامون امام حسین(ع) و با حب امام حسین(ع) در کنار انسان‌های دیگر، فارغ از مذهب و دینشان قرار بگیرد و احساس آرامش کند.