مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تاکید کرد:

لزوم اجرای صحیح الگوی کشت در استان هرمزگان

حجت الاسلام شرفی گفت: به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش بهره‌وری آب و خاک که کشور در آن‌ها با مضیقه روبرو است الگوی کشت تعریف شده است و بایست برای اجرای صحیح آن التزام داشته باشیم.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین شرفی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، در آیین آغاز سال زارعی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ و تجلیل از کشاورزان نمونه استان، اظهارداشت: امروز روزی است که فعالیت در حوزه کشاورزی در استان آغاز می‌شود و کشاورزان کشت خود را در سال زراعی جدید مجددا آغاز می‌‌کنند.

وی افزود: رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم یکی از عواملی که برای پیشرفت در کشور مطرح می‌کنند مدیریت‌ جهادی است از این رو یکی از عرصه‌هایی که باید مدیریت جهادی در آن پیاده شود در حوزه، کشاورزی، دامپروری، شیلات و صید و صیادی است که با اقدامات انجام شده زمینه آن در استان فراهم شده است.

حجت‌الاسلام شرفی بیان‌کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی مدیریت جهادی را الهام گرفته از ایمان و اصل ما می‌توانیم معرفی می‌کنند که امام خمینی(ره) آن را در جامعه ایران زنده کرد و ما نیز باید با اتکا به این دو بال این مسیر را ادامه دهیم.

وی عنوان‌کرد: دومین عاملی که رهبری برای پیشرفت و بالندگی در کشور معرفی می‌کنند پژوهش و توجه به علم و دانش است که این امر یکی از ضرورت‌های بخش کشاورزی، دامپروری و صید و صیادی به شمار می‌آید و با توجه به اینکه امسال هم مزین به عنوان تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین است باید تمام امور متکی بر دانش انجام شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به تبحر و دانش علمی و فنی کشاورزان و کارشناسان کشاورزی استان، تاکید‌کرد: به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش بهره‌وری آب و خاک که کشور در آن‌ها با مضیقه روبرو است الگوی کشت تعریف شده است و بایست برای اجرای صحیح آن التزام داشته باشیم.

وی خاطرنشان‌کرد: امروز نیاز داریم در برخی از محصولات مانند گندم، دانه‌های روغنی و علوفه تولید را افزایش دهیم چرا که کشور به این محصولات نیاز دارد از این رو از کشاورزان خواهش داریم که با یافته‌های علمی خودشان و توجه به راهبری کارشناسان، کشت خود را  دانش‌بنیان کنند.