مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

فاز سوم طرح توسعه مشاغل خانگی هرمزگان در حال اجرا است

ابراهیمی گفت: فاز سوم طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی ( اتصال به بازار) در استان در حال اجرا است.
به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در بخش سوم این الگو که همان اتصال به بازار و مهم ترین بخش است، متقاضیان ثبت نام کرده در مشاغل خانگی توسط پشتیبانان فعال در رشته های شغلی مدنظر، آموزش های تخصصی و شغلی مورد نظر را طی می کنند تا با تولید محصولات باکیفیت مشکلات مربوط به اتصال به بازار فروش رفع شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل فروش محصولات و پیدا کردن مشتری، یکی از دغدغه های همیشگی برخی از تولیدکنندگان و فعالان مشاغل خانگی است، گفت: دغدغه اصلی اجرای این طرح در استان، اتصال به بازار و شکل‌دهی بازارهای فیزیکی است که با ارایه آموزش های تخصصی، این مشکل برطرف می شود.

ابراهیمی با اشاره به لزوم توسعه بخش فروش مشاغل خانگی در فضای مجازی، تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا، فروش اینترنتی افزایش یافته و متقاضیان بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و سواد رسانه‌ای، می توانند محصولات مورد نظر را سفارش ‌دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: گسترش ویروس کرونا در فعالیت بسیاری از کسب و کارها و سبک زندگی مردم تغییراتی ایجاد کرد به طوری که در این میان توصیه کارشناسان به روی آوردن افراد به مشاغل خانگی در دوران کرونا باعث شد تا این کسب و کارها به سرعت در بستر فضای مجازی رونق گیرد.

ابراهیمی افزود: در حال حاضر از کسب و کارهای خانگی به عنوان یک منبع مهم درآمد یاد می شود که در چند سال اخیر مورد استقبال زیادی قرار گرفته و افراد با کار در خانه ضمن افزایش سطح درآمد، کسب و کار خود را توسعه بخشیده و به اقتصاد خانوار نیز کمک می کنند.

وی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای توسعه مشاغل خانگی و حمایت از فعالان این بخش، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را در دستور کار قرار داده و در دوران کرونا با رویکرد ویژه ای به اجرای این طرح پرداخته است.

قابل ذکر است ، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های حمایتی حوزه اشتغال، ذیل برنامه اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با نقش آفرینی موثر سازمان تجاری ‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد واسط، تسهیل‌گر و توسعه‌ای به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار و تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در حال اجرا است.

گفتنی است، اجرای این طرح در سه فاز پیش‌بینی شده که فاز اول شناسایی و اولویت‌بندی مزیت‌، ظرفیت‌ و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی است، فاز دوم به توانمند سازی متقاضیان از طریق مشاوره، راهنمایی، استعدادسنجی، بهره‌گیری از آموزش‌های کوتاه‌مدت کارآفرینی، شناخت بازار و مسائل مالی و فاز سوم به تعامل با فعالان عرصه فروش محصولات مشاغل خانگی، اتصال به بازار و ارتباط با برندهای معروف بازار فروش می‌پردازد.

انتهای پیام/