علی ذاکری مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان شد

در مراسمی با حضور سرپرست امور گاز رسانی شرکت ملی گاز کشور و معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان ، علی ذاکری به عنوان مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان معرفی و از خدمات فؤاد حمزوی قدردانی شد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ در این مراسم سرپرست امور گاز رسانی شرکت ملی گاز با اشاره به اهمیت جهاد تبیین از دیدگاه مقام معظم رهبری اظهار کرد: وظیفه مدیران در این راستا، بیان اقدامات نظام اسلامی و ایجاد انگیزه و امید به مردم است.

وی، یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی را گاز رسانی به سطح کشور عنوان کرد و افزود: بیش از ۱۲۲۰ شهر، ۳۶ هزار روستا ، ۳۵۰ واحد نیروگاهی و بیش از ۶۰۰ صنعت فولاد و فلزی و تمام شهرک های صنعتی در نقاط مختلف کشور از نعمت گاز بهره مند شده‌اند.

سرپرست امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران گاز با اشاره به اینکه در صنایع پتروشیمی سبب هزاران میلیون تومان در سال ارزآوری شده است، تصریح کرد: ۲۶ میلیون مشترک از نعمت گاز در منازل خود بهره می برند و این جای بسی افتخار است.

رحمانی با بیان اینکه تا کنون به بیش از ۹۷ درصد از خانوار‌های شهری و ۸۴ درصد از خانوارهای روستایی در کشور گاز رسانی انجام شده است، اذعان داشت: گاز رسانی در استان‌های مانند هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان از متوسط کشوری عقب تر است که باید با سرعت بیشتری در این استان ها انجام گیرد. همچنین در طرح ضربتی اجرای شبکه توزیع و انتقال و تغذیه برای این چند استان، استان های معین تعریف شده از جمله در هرمزگان استان بوشهر و کردستان که با کمک آنها تسریع در روند گاز رسانی صورت گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هوشمند سازی، بهینه سازی و مقاوم سازی در دستور کار شرکت ملی گاز است، بر بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در بخش هوشمند سازی تاکید کرد و گفت: بهینه سازی شرایط مصرف و تولید در بخش های گرمایشی و پخت و پز اجرا می‌شود و در استان هرمزگان که اغلب پروژه ها در حال اجراست مقاوم سازی باید رعایت گردد.

در ادامه این آئین، احسان کامرانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه با توجه به شعار سال، شرکت گاز بایستی از ظرفیت‌های شرکت های دانش بنیان در جامعه دانشگاهی بیشتر بهره ببرد، افزود: در بخش توسعه پایدار در حوزه انرژی نیز بایستی همه جنبه‌ها در حوزه انرژی را بسنجیم و در حوزه توسعه پایدار گازی نیز به لحاظ زیست محیطی و استقبال صنایع و جایگزینی گاز در برابر سوخت های مایع را با هدف کاهش مشکلات احتمالی ترویج دهیم.

وی حملات سایبری را یکی از اتفاقاتی خواند که دنیا را تحت‌الشعاع خود قرار داد است و تاکید کرد: باید در مقابله با آن، امنیت اقتصادی خود را بالا ببریم و همه جوانب کار را سنجیده و تلاش های خود را هدر ندهیم.

فواد حمزوی مدیر عامل سابق شرکت گاز هرمزگان نیز رشد چندین برابری شاخص‌های کلیدی صنعت گاز را مویدی بر تلاش شبانه روزی همکاران خدوم شرکت گاز هرمزگان عنوان کرد و اذعان داشت: برخی اقدامات شرکت گاز هرمزگان مانند استمرار گاز پالایشگاه سرخون و قشم، توزیع گاز تولیدی، طراحی پروژه و انتقال گاز ۷۲ کیلومتری ۲۰اینچی به ایسین و غرب استان و نجات بندر لنگه از توسعه نیافتگی برگ زرین این شرکت است.

علی ذاکری مدیر عامل جدید شرکت گاز هرمزگان هم در این آئین؛ پیش نیاز توسعه را محیطی امن و آرام و فارغ از همه حاشیه ها جهت شکوفایی ایده‌ها و افزایش بهره وری دانست.

ذاکری، مدیریت منابع انسانی را از اساسی ترین استراتژی جهت دست یافتن به اهداف و توسعه و بهترین سرمایه و عامل موفقیت در پیش روی شرکت گاز هرمزگان ذکر کرد.