مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان:

صدور هشدار جوی و دریایی سطح زرد هواشناسی در هرمزگان/مردم از حضور در حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند

حسن زاده با اشاره به صدور هشدار جوی و دریایی سطح زرد هواشناسی در هرمزگان گفت: مردم از حضور در حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ مهرداد حسن زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اعلام صدور هشدار سطح زرد جوی و دریایی از بعداز ظهر روز جمعه ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ تا روز چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ گفت: در مدت یاد شده از مردم می‌خواهیم از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم از انجام تفریحات دریایی و شنا در مدت یاد شده در سواحل، جاسک، هرمز، قشم، هرمز و لارک اجتناب کنند، تصریح کرد: در مدت یاد شده با افزایش بادهای جنوب شرقی در دریای عمان و شرق تنگه هرمز و افزایش باد غربی در جزایر خلیج فارس شاهد مواج شدن دریا و افزایش ارتفاع موج تا ۱۵۰ سانتی متر خواهیم بود و لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری در تنگه هرمز و کشتی‌های تجاری در دریای عمان تمهیداتی اندیشیده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به رگبارهای ناگهانی و احتمال آبگرفتگی معابرتوصیه کرد: شناورهای سبک از تردد در دریا خودداری کنند و مردم سراسر استان جانب احتیاط و ایمنی را در سفرهای بین شهری و روستایی رعایت کنند.

حسن زاده خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از روز جمعه شاهد ناپایداری جوی در سطح استان خواهیم بود و این روند تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت، در این مدت شاهد رگبار باران و رعد و برق همراه با تگرگ، احتمال صاعقه، تندباد لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک در ارتفاعات بشاگرد، بستک، میناب، حاجی‌آباد، رودان، خمیر و ارتفاعات مرکزی و سواحل خواهیم بود.