سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد؛

شیوع بیماری‌های ویروسی در هرمزگان

نوروزیان گفت: با آغاز فصل پاییز، پایین آمدن دما و سرما همچنین شروع مدارس بیماری‌هایی مانند آنفولانزا، کرونا و حتی بیماری‌های گوارشی و روده‌ای و انواع اسهال‌ها به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی بین افراد و بین دانش‌آموزان شیوع پیدا می‌کند.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، دکترفاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگوی رسانه ای با اشاره به شیوع بیماری‌های فصلی در هرمزگان اظهار کرد: بیماری هایی که در حال حاضر ما با آن مواجه هستیم بیماری‌های فصلی بوده که با آغاز پاییز، پایین آمدن دما و سرما همچنین شروع مدارس بیماری هایی مانند آنفولانزا، کرونا و حتی بیماری‌های گوارشی و روده ای و انواع اسهال ها که به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی می تواند هم به فرد منتقل و بین دانش آموزان شیوع پیدا کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: در حال حاضر با چندین ویروس مواجه هستیم که اکثرا بیماری های تنفسی ایجاد می کند همچنین بیماری‌های گوارشی نیز می تواند بوجود آورد.

نوروزیان مطرح کرد: علائم بیماری های فصلی طیف گسترده ای دارد می تواند تب ملایم و یا شدید باشد، گلودرد، آبریزش بینی، سرفه و علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ، دل درد و سر درد می تواند همراه آن باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در مدارس مسائل بهداشتی کمتر رعایت می شود تعداد بچه ها در کلاس زیاد و فاصله فیزیکی رعایت نمی شود و زدن ماسک به صورت جدی پیگیری نمی شود در ابتدای امر شیوع بیماری در مدارس مشاهده می شود و این بچه ها ویروس را به حانواده ها منتقل می کنند و شاهد یک اپیدمی از بیماری های تنفسی و گوارشی در جامعه هستیم که شروع آن از ابتلای دانش آموزان در خانواده است.