شهدا واقفان حقیقی جامعه هستند

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان با بیان اینکه شهدا با از خود گذشتگی موجب سربلندی انقلاب اسلامی شدند، گفت: شهدا واقفان حقیقی جامعه هستند.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان در آغازین روز دهه وقف در گلزار شهدای شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه شهدا با از خود گذشتگی موجب سربلندی انقلاب اسلامی شدند، اظهار کرد: دفاع مقدس یادآور آغاز جنگ تحمیلی ۸ ساله که سبب شد جوانان رشید و عزیزی از ما بگیرد.

وی ادامه داد: امروز دشمن قصد دارد مردم را ناامید و از نظام جدا نماید و آنچه که می‌تواند این توطئه‌های شوم را خنثی کند، زنده نگه داشتن حماسه‌های دفاع مقدس و آشنا نمودن نسل امروز ما با چگونه زندگی کردن و چگونه جنگیدن شهدای والامقام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با گرامیداشت دهه وقف وهفته دفاع مقدس افزود: وقف بهترین ذخیره در آخرت برای کسانی است که می‌خواهند از خود نام جاودانه به جای بگذارند و پرونده اعمال صالحشان را سنگین‌تر سازند.

مهدیان گفت: وقف را تا زمانی که در قید حیات هستیم، می‌توانیم انجام دهیم و حتی در برهه‌ای از تاریخ، شاهد بودیم که وقف جان در دوران انقلاب و قبل و پس از جنگ تحمیلی از سوی شهدای اسلام صورت گرفت.

وی با بیان اینکه شهدا برای زنده نگه داشتن اسلام جان خود را وقف کردند، گفت: وقف مال یکی از امور سهلی است که می‌توان به آن توجه کرد و باید دانست که ذخیره‌ای برای آخرت بهتر از وقف نیست.