با توجه به احتمال افزایش لحظه ای سرعت باد:

شناورهای سبک از تردد دریایی در هرمزگان خودداری کنند

کارشناس هواشناسی هرمزگان تاکید کرد: شناورهای سبک به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب با توجه به احتمال افزایش لحظه ای سرعت باد از تردد دریایی خودداری کنند.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، مرضیه سی سی پور ،کارشناس هواشناسی هرمزگان با اشاره به پیش بینی وضعیت جوی و دریایی استان هرمزگان، از شنبه دوم مرداد ۱۴۰۰ اظهار کرد: طی روز جاری، با تقویت سامانه فصلی، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

وی افزود: طی امروز در ارتفاعات استان رگبار باران و رعد وبرق و تند باد لحظه ای خواهیم داشت و ساعاتی بارش نسبتا سنگین باران همراه با تگرگ در ارتفاعات به ویژه مناطق شمالی پیش بینی می شود.در سایر مناطق استان که شرایط بارشی مهیا نیست در ساعات بعدازظهر افزایش ابر همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد همراه با گردوخاک مورد انتظار است.

کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز دریای عمان با وزش باد جنوب شرقی متلاطم خواهد بود، از ساعات بعدازظهر در مناطق دریایی تنگه ی هرمز و جزایر خلیج فارس نیز با توجه به افزایش ابرناکی، افزایش لحظه ای سرعت باد و متلاطم بودن دریا پیش بینی می شود.

سی سی پور ادامه داد: از لحاظ دمایی در غالب نقاط استان از روز دوشنبه افزایش نسبی دما (بین ۲ تا ۴ درجه سلسیوس ) مورد انتظار است.

وی با اشاره به توصیه های هواشناسی نیز تصریح کرد: طی ساعات بعدازظهر با توجه به شدت بارش های رگباری در مناطق مرتفع استان و خطر سیلاب،از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به مناطق مرتفع خودداری شود.

کارشناس هواشناسی هرمزگان تاکید کرد: شناورهای سبک به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب با توجه به احتمال افزایش لحظه ای سرعت باد از تردد دریایی خودداری کنند.

سی سی پور خاطر نشان کرد: از روز یکشنبه به بعد سامانه فصلی در استان تضعیف و شرایط نسبتا پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان حاکم خواهد شد.

انتهای پیام/