مسئول سازمان فضای مجازی بسیج اعلام کرد:

شناسایی و حمایت از تولید کنندگان انیمیشن، بازی و نرم افزار توسط سازمان فضای مجازی بسیج/ استفاده از ظرفیت های مردمی برای تولید محتوای تخصصی فضای مجازی

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به شناسایی تیم های تولید محتوای تخصصی در فضای مجازی گفت: این تیم‌ها توسط سازمان فضای مجازی بسیج مورد حمایت قرار گرفته و به آنها سفارش کار داده شده تا از این طرق وارد بازار کار شوند.

به گزارش اول هرمزگان به نقل از  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مسلم معین مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در نشست خبری تشریح برنامه های مرحله نهایی سومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج گفت: کار ویژه بسیج استفاده از ظرفیت های خود مردم برای حل مشکلات جامعه و مردم است.

وی بابیان اینکه ظرفیت اقدامات مردم لایتناهی است و هر مشکلی را از سطح مسیر بر می دارد ادامه داد: رهبری می فرمایند بسیج حقیقتی شبیه افسانه هاست. دفاع مقدس نمونه استفاده از توان مردمی برای دفاع از مردم بود، ظرفیت مردم در برابر تمام قدرت های دنیا ایستادگی کرد و یک الگوی به یاد ماندنی را به جا گذاشت.

معین با اشاره به اینکه امروز یکی از اصلی ترین مسائل کشور ما فضای مجازی و محتوای آن است ادامه داد: بخش زیادی از علت تمرکز دنیا بر فضای مجازی ایران است خاصیت عدالت محوری انقلاب اسلامی و بخشی دیگر ناشی از ضعف اراده ها برای ایجاد استقلال و امنیت و خودکفایی در فضای مجازی است، مسئولان کشور در حوزه زیر ساخت و محتوا توان و انگیزه کافی را به کار نگرفتند.

وی با اشاره به اینکه در مسئله محتوا مردم ما تحت بمباران تبلیغاتی کشورهای مختلف براساس منفعت دولت های مختلف است تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت مردم تولید محتوای تخصصی فضای مجازی محازی داشته باشیم و بسیج از سال ۹۷ تا کنون در این زمینه با برگزاری دو مرحله رویداد تولید محتوا به این مقوله ورود کرده است.

معین با اشاره به اینکه فراخوان هایی داده شد تا در مراکز استان ها در رویداد ۴۸ ساعته برای تولید محتوا با هم رقابت کنند ادامه داد: استانها در سراسر کشور به تناسب امکانات موجود تیم های توانمند در حوزه تولید بازی، محتوای چند رسانه ای مثل انیمیشن و نرم افزار با موضوعاتی که در برگیرنده مسایل روز کشور است با هم رقابت می کنند.

وی با اشاره به انتخاب تیم های برتر هر استان تاکید کرد: برگزیدگان در سطح ملی در مرکز جمع شده و یک رقابت ملی با هم ظرف ۴۸ ساعت انجام می دهند.

معین با بیان اینکه تیم های برتر و شناسایی شده در این رویداد تحت حمایت سازمان فضای مجازی قرار گرفتند تاکید کرد: به این تیم ها سفارش های مورد نیاز کشور را ارائه داده تا از این طریق وارد بازار کار شده و ایجاد اشتغال شود.

وی با اشاره به اینکه سومین رویداد سراسری تولید محتوای فضای مجازی بسیج از ۱۲ آباد با همت مرکز متنا سازمان بسیج آغاز می شود گفت: از صبح فردا در ۳۲ نقطه در سراسر کشور و به طور همزمان با حضور ۵۸۰ تیم که شامل هزار و ۹۲۰ نفر هستند آغاز خواهد شد.

معین با اشاره به حمایت ها از تیم های برگزیده گفت: تا کنون ۱۴ شرکت از برگزیدگان رویداد فضای مجازی تاسیس شده و با حمایت های اولیه از این گروه ها از جمله تامین اعتبار مالی، ثبت شرکت ها و تجاری سازی و معرفی و اتصال این گروه های محتوا ساز به نهادهای مختلف برای تولید محتوا و ایجاد کسب و کار از جمله حمایت ها از این گروه ها به شمار می رود.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به اینکه یکی از مهمترین کارهای حمایتی از این گروه ها آموزش و توانمندسازی است تاکید کرد: این تیم ها بسیاری از نیازهای کشور در تولید محتوا را برآورده می کنند نمونه کارهای تولیدات شبکه کودک و نوجوان که از رسانه ملی پخش می شود بخشی از عملکرد این گروه های تولید محتوا است.

معین با اشاره به ارزیابی گروه های شرکت کننده در رویداد تصریح کرد: از میان گروه های شرکت کننده در رویداد ۱۰۰ تیم شاخص استخراج خواهند شد و در روز دوم آذر تا چهارم آذر در تهران در رویداد بزرگ ملی با هم به رقابت می پردازند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج گفت: ۳۰ داور و راهنما از دانشگاه های کشور در جریان این رویداد در کنار تیم های شرکت کننده حاضر خواهند بود و در مدت زمان اجرای رویداد شرکت کنندگان را آموزش می دهند.

وی ادامه داد: در روز ۵ آذر همزمان با جشنواره بزرگ ملی فعالان فضای مجازی تیم های برگزیده در حوزه های مختلف معرفی خواهند شد.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج عنوان کرد: همچنین در این روز چهره سال فضای مجازی کشور نیز معرفی خواهد شد و شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده جبهه مقاومت رونمایی خواهد شد.

معین با اشاره به اینکه ممکن است تمام تیم های توانمند در حوزه فضای مجازی را در کل کشور شناسایی نکرده باشیم گفت: سعی کردیم تا جای امکان و با استفاده از امکانات در اختیار وظیفه خود را انجام دهیم ، با توجه به اینکه اصلی ترین نیاز این جوانان دانش و آموزش است سعی کردیم منابع غنی آموزشی را در اختیارشان قرار دهیم.

انتهای پیام/