رئیس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس:

شرکت زیرساخت نسبت به کاهش ۲۰درصدی TSS اقدام کند

رئیس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس با تاکید بر اینکه شرکت زیرساخت نسبت به کاهش ۲۰درصدی TSS اقدام کند، گفت: برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ پساب توسط شرکت زیرساخت تعیین تکلیف شود.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ رضا مدرس رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس در دومین نشست این کمیته اظهار کرد: پس از ارائه گزارش مشاور منتخب در خصوص انجام مراحل، شروع زمانبندی مطالعات و شروع عملیات اجرایی، مقرر شد مشاور پروژه طی در راستای کوتاه کردن زمان مطالعات به گونه‌ای عمل کند که نقشه های اجرایی و اسناد مناقصه مورد نیاز بخش اول عملیات اجرایی مرحله بازسازی تصفیه خانه فاضلاب را به شرکت زیرساخت تحویل نماید.

وی افزود: در این راستا، دفتر فنی شرکت آب و فاضلاب با توجه به مطالعات قبلی باید همکاری لازم و موثر را در این خصوص داشته باشد.

رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس، تصریح کرد: کلیه مطالعات مشاور باید به نحوی تکمیل و تحویل شرکت زیرساخت گردد که بتوان بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی شده، عملیات اجرایی فازهای بعدی را شروع کرد.

مدرس با اشاره به دیگر مصوبات این نشست، افزود: برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ پساب به میزان ۱٫۵مگاوات باید طی مدت زمان یک هفته توسط شرکت توسعه زیرساخت و معاونت عمرانی استانداری تعیین تکلیف شود.

وی همچنین گفت: دفتر فنی استانداری پس از مکاتبه شرکت زیرساخت، باید طی مدت زمان ۱۰روز، نسبت به تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز ساخت مخزن ۱۰هزار متر مکعبی اقدام کند.

رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس با بیان اینکه TSS پساب ورودی به دریا طی مدت زمان کوتاهی خوشبختانه از ۳۵۶ به حدود ۱۷۰ رسیده است، اضافه کرد: شرکت زیرساخت در این نشست مکلف شد طی دو هفته، نسبت به کاهش ۲۰درصدی TSS_ به عنوان یکی از پارامترهای مهم در سنجش آب و فاضلاب_ اقدام نماید.

مدرس عنوان کرد: در گام نخست و طی یک پروسه شش ماهه، با مجموعه اقداماتی که انجام خواهد شد، از ورود پساب فاضلاب به دریا در منطقه شهری جلوگیری خواهیم کرد و سپس این پساب پس از شیرین سازی در اختیارصنایع غرب بندرعباس و منطقه ویژه اقتصادی قرار می گیرد.

گفتنی است با توجه به ضرورت تسریع در اجرای طرح ساماندهی پساب فاضلاب بندرعباس و همکاری همه جانبه در این خصوص و همچنین قرارداد واگذاری حق استفاده از پساب مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس در ازای تأمین سرمایه برای احداث، ارتقا و توسعه تاسیسات جمع آوری و تصفیه فاضلاب، رضا مدرس از سوی استاندار هرمزگان، به عنوان رییس کمیته راهبری و نظارت بر پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس منصوب شده است.

همچنین مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، شهروز شجاعی مدیرعامل شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس ، حبیب مسیحی تازیانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، عطا معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به عنوان اعضای این کمیته و امین قصمی به عنوان دبیر کمیته و فرشید دستوان به عنوان عضو و سخنگوی کمیته راهبری پروژه بیع متقابل فاضلاب بندرعباس منصوب شده اند.

انتهای پیام/