به‌همت قرارگاه‌هاى تحول محلات انجام شد؛

ساخت ۵ واحدمسکونى، ورزشی، راه اندازی چرخه تولیدات کشاورزی و دامداری در بندر خمیر

دبیر قرارگاه تحول محلات شهید مالکى زاده: ساخت ۴ واحد مسکونى، یک مجتمع ورزشی و راه اندازی چرخه تولیدات کشاورزی و دامداری در بندر خمیر از فعالیت‌های این قرارگاه به شمارمی‌رود.

احمد درخشان، دبیر قرارگاه تحول محلات شهید مالکى زاده کهورستان اظهار کرد: قرارگاه شهید مالکى زاده در سال ٩٨ به‌عنوان قرارگاه برتر در استان شناخته شد. عمده فعالیت‌هاى این قرارگاه در حوزه محرومیت‌زدایى است در همین راستا با کمک خیرین و نیروهای جهادی، ۴ واحد مسکونى ویژه خانواده‌های محروم منطقه توسط این قرارگاه ساخته شد.

وى در ادامه به معضل اشتغال زایى و کسب و کار در این منطقه اشاره و اذعان کرد: کسب و کارها به خصوص کار کشاورزی به‌دلیل ویروس کرونا آسیب جدی دیدند و بسیاری از کشاورزان منطقه به دلیل نداشتن کارگر، کار خودشان را از دست دادند و ور شکست شدند با این وجود خیرین و جهادگران به میدان آمدند و بسیاری از مشکلات کشاورزان را برطرف کردند و چرخه تولید محصولات کشاورزی در این منطقه دوباره به گردش درآمد.

دبیر قرارگاه تحول محلات شهید مالکى زاده کهورستان ادامه داد: با همکارى سپاه ناحیه بندر خمیر و خیرین به خانواده‌هایی که سرپرست آنها شغل خود را از دست داده بودند برای راه اندازی شغل دامداری وام بلاعوض اعطا شد به این ترتیب دامداری هم در منطقه رونق گرفت.

درخشان خاطر نشان کرد: در قرارگاه شهید مالکى زاده ٢ کارگاه تولید ماسک راه اندازى شد و حدود ١٣ نفر در این کارگاه ها مشغول به کار شدند همچنین با اهداى وام ۵٠٠ میلیون ریالى به یکى از بسیجیان، وی توانست با ساخت حوضچه‌های پرورش ماهى برای چهار سرپرست خانواده شغل ایجاد کند.

وی تصریح کرد: قرارگاه شهید مالکى‌زاده شرایطی فراهم کرد تا ١۴ معتاد از دام اعتیاد نجات یابند همچنین ٩٨ خانواده که از نظر معیشتى ضعیف بودند از کمک‌های مؤمنانه به طور مستمر بهره‌مند شدند.

درخشان در پایان سخنان با اشاره به این موضوع که ایجاد نشاط و انگیزه برای جوانان منطقه از مهمترین اهداف قرارگاه تحول محلات شهید مالکى زاده کهورستان به شمار می‌رود خاطرنشان کرد: این قرار گاه با کمک خیرین توانست با جمع آوری یک میلیارد و پانصد میلیون تومان یک مجتمع ورزشی برای اوقات فراغت جوانان منطقه احداث کند.