معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان:

رویداد تولید محتوای دیجیتال گامی موثر برای تحقق بیانیه گام دوم در ابعاد مجازی است

پیروی منش با بیان اینکه برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال گامی موثر برای تحقق بیانیه گام دوم در ابعاد مجازی است، گفت: با برنامه ریزی بیشتر برای ظرفیت های پنهانی که در رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج آشکار شد می توان گامی موثر برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف عرصه های مجازی برداشت.
به گزارش اول هرمزگان؛ حسن پیروی منش، معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در حاشیه مراسم اختتامیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: معظم له در بیانات متعددی به ارزش ها و فرصت های فضای مجازی اشاراتی داشته اند که برخی از آنها با عناوینی همچون فضای مجازی رابه نفع ارزشهای ملت مدیریت کنید، آرایش جنگی بگیرید، رها کردن فضای مجازی افتخار ندارد و موارد متعدد دیگر اشاره شده است.

معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگانبا بیان اینکه قوی شدن کشور جزو هدف های ما است و  امروز قوّت در فضای مجازی امری حیاتی به شمار می آید، اظهار کرد: امروز در سراسر دنیا فضای مجازی، حاکم بر زندگی انسان ها است؛ و به همین دلیل برای برخوداری از جامعه ای سالم و پویا، قوت حیاتی است.
پیروی منش عنوان کرد: امروز همگی شاهد هستیم که دشمنان از لحاظ فضای مجازی، برنامه‌ریزی می کنند، برای اینکه از این طریق به کشور ضربه بزنند و در تحرکات اخیر آنها مشاهده کردید که با حملات سایبری قصد چه جنایت های بزرگی را در کشور داشته اند؛ دشمن امروز با برخوداری از ظرفیت فضای مجازی آرایش جنگی گرفته؛ در مقابل این دشمنی که آرایش جنگی در مقابل ملّت ایران گرفته، ملّت ایران بایستی آرایش مناسب بگیرد، باید خودش را در تمام بخش ها و زمینه ها آماده کند.
وی افزود: قوی‌ترینِ کشورها، در این زمینه‌ها خطّ قرمز دارند؛ راه نمیدهند؛ خیلی از بخش های فضای مجازی اعزام‌شده‌ از سوی آمریکا و دستگاه‌های پشت سر و پشت صحنه‌ این قضیّه را راه نمیدهند؛ کنترل میکنند. ما هم باید کنترل کنیم؛ این کنترل کردن معنایش این نیست که ما ملّت را از فضای مجازی محروم کنیم.
معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اظهار کرد: متأسّفانه در فضای مجازی کشور ما، آن رعایت های لازم با وجود این همه تأکیدی که مقام معظم رهبری داشته اند صورت نمیگیرد و در یک جهاتی واقعاً ول است.
پیروی منش با اشاره به اینکه فضای مجازی بدون اختیار ما، از بیرون از اختیارِ ما دارد مدیریّت میشود، تصریح کرد: فضای مجازی یک چیزی نیست که آدم بتواند مثل یک آب روانی هر جور که میخواهد از آن استفاده بکند؛ دیگران دارند این آب را به یک سمتی که خودشان میخواهند هدایت میکنند؛ آنها دارند این فضا را هدایت و مدیریّت می کنند. ما نمیتوانیم بی‌کار بنشینیم در مقابل آنها؛ ما نمیتوانیم مردممان را که با فضای مجازی ارتباط دارند، بی‌پناه رها کنیم.
وی عنوان کرد: همه‌ کشورهای دنیا روی فضای مجازی خودشان دارند اِعمال مدیریّت میکنند، [در حالی که] ما افتخار میکنیم به اینکه ما فضای مجازی را ول کرده‌ایم! این افتخار ندارد. فضای مجازی را بایستی مدیریّت کرد.
معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اذعان کرد: امروز حجم عظیمی از گزاره‌های درست و نادرست دارد روی سر مراجعین مجازی ما فرود می‌آید؛ ما چرا باید اجازه بدهیم آن چیزهایی که برخلاف ارزشها و اصول مسلّمه‌ ما است، به‌وسیله‌ کسانی‌ که بدخواه ما هستند، در داخل کشور توسعه پیدا کند؟ باید کاری کنیم که از منافع و سودها و بهره‌های فضای مجازی همه بتوانند استفاده کنند.
پیروی منش افزود: ما در زمینه‌ تولید محتوا نمیتوانیم اطمینان کنیم به تصادفات و آنچه پیش می‌آید، باید بنشینیم روی این مسأله -تولید محتوا- طراحی کنیم و فکر کنیم.
وی تاکید کرد: ما جوان های خوش فکر متدین داریم، افراد به دردبخوری برای تولید محتواهای اجتماعی داریم که نمونه بارز این افراد را امروز در این جلسه نیز در میان خود می بینیم، حوزه‌های علمیه را داریم که دستشان در این زمینه واقعاً باز است. بعضی از دانشگاهی‌ها را داریم. البته بانکهای اطلاعاتی را هم داریم. از اینها باید استفاده کنیم و دستگاه تولید محتوا را تقویت نماییم؛ ما به این مسأله احتیاج داریم.
معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان عنوان کرد:اهمیت فضای مجازی و دغدغه‌های حاکم بر این فضا طی سال‌های اخیر در بیانات رهبر انقلاب بارها شنیده شده است و ایشان در اظهارات متعددی غفلت از آسیب‌های مرتبط با این فضا را گوشزد کرده‌اند و تعابیری راهبردی به کار گرفته‌اند؛ ایشان در جایی فرمودند: اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است.
پیروی منش با اشاره به اینکه به حمد و لطف الهی معاونت فضای مجازی بسیج سپاه امام سجاد(ع) در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، گام های موثری را در سطح استان هرمزکان برداشته است که به ثمر نشستن این اقدامات نیاز به زمان تدریجی دارد، گفت: حفظ وحدت، امید آفرینی و همچنین پشتیبانی از ارزش های انقلاب اسلامی از مهم ترین رودیکردهای این معاونت در سطح استان است.

وی بیان کرد: برگزاری دوره های تخصصی و همچنین رویدادهای تولید محتوا که از روزهای گذشته تا امروز شاهد سومین رویداد تخصصی بسیج در سطح کشور بوده ایم، نشان از اهمیت تمام عرصه های فضای مجازی کشور دارد.

معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان  تصریح کرد: گرد هم آمدن نیروهای جوان بسیجی در استان هرمزگان آن هم برای تولید آثار فاخری که در راستای تضعیف روحیه دشمنان انقلاب اسلامی و همچنین خنثی سازی تحرکات مجازی دشمان صورت می گیرد نقطه قوتی برای حفظ فرهنگ ایثار و مقاومت است.

پیروی منش ضمن تشکر از حضور تیم ها برای اجرای رقابت سالم در این رویداد، خاطر نشان کرد:  تیم های تخصصی تولید محتوا از شهرستان های بستک، بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه،بندرخمیر؛ حاجی آباد، بشاگرد، میناب، رودان، قشم، و همچنین گروه های اقشاری بسیج که از سازمان بسیج کارگران و کارخانجات و شرکت فولاد کاوه کیش در این رویداد به رقابتی سالم پرداخته اند.

وی با بیان اینکه برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال گامی موثر برای تحقق بیانیه گام دوم در ابعاد مجازی است، خاطر نشان کرد: در پایان امید است که با برنامه ریزی بیشتر برای ظرفیت های پنهانی که امروز آشکار شده اند گامی موثر برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف عرصه های مجازی برداشته باشیم.

انتهای پیام/