رونمایی از کتاب روایت تسخیر/ آمریکا هر زمانی توانست عالیه ایران توطئه کرد

کتاب روایت تسخیر شامل اسناد لانه جاسوسی سابق آمریکا همزمان با روز مبارزه با استکبار ستیزی رونمایی شد.
به گزارش اول هرمزگان، همزمان با ۱۳ آبان و روز ملی استکبارستیزی، کتاب روایت تسخیر و سامانه‌ اسناد لانه جاسوسی سابق آمریکا با حضور سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رییس جمهور، جمعی از نمایندگان مجلس و دانشجویان رونمایی شد.

در این کتاب و سامانه اسناد لانه جاسوسی سابق آمریکا منتشر شده است. این مراسم رونمایی به همت سازمان بسیج دانشجویی در مجتمع ۱۳ آبان ( لانه جاسوسی سابق آمریا) برگزار شد.

همزمان با این مراسم، نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور نیز افتتاح شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در این مراسم با اشاره به برخی تلاش ها برای تحریف تاریخ و با تاکید بر اینکه باید تلاش کرد از تحریف تاریخ جلوگیری شود، اظهار داشت: باید برای نسل جدید گفته شود که ما قبلا در چه نقطه‌ای بودیم و امروز در چه جایگاهی قرار داریم و چه پیشرفت‌هایی در این مدت کرده ایم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: باید یاد دانشجویانی که در حماسه تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند و امروز دربین ما نیستند را گرامی بداریم و برای آنهایی که بعد از تسخیر لانه جاسوسی دچار استحاله شدند دعا کنیم که نسبت به این حماسه‌ای که آفریدند پشیمان نباشند‌.

حسینی با اشاره به پیشرفتهای کشور در حوزه های مختلف خاطرنشان کرد: اگرچه دچار مشکلات اقتصادی هستیم که ناشی از عملکردهای نامناسب، کم کاری ها و تعلل ها بوده است اما امید داریم با دولت پویا و بانشاطی که روی کار آمده و با تلاشی که مسئولان دارند این مشکلات هم برطرف شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اقتدار دفاعی و نظامی کشور اضافه کرد: قدرت جمهوری اسلامی در حوزه های دفاعی و نظامی امروز برکسی پوشیده نیست. همین امروز در خبرها دیدید که دلاوران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چگونه با اقتدار در مقابل آمریکایی‌ها که تلاش داشتند نفت‌کش ایرانی را بربایند ظاهر شدند و چگونه نفتکش ما را از چنگال آمریکایی ها بیرون کشیدند.

وی گفت: ما با انقلاب اسلامی در مقابل قدرتی که خود را ابرقدرت دنیا می دانست ایستادیم، همانگونه که در جریان تسخیر لانه جاسوسی در مقابل آمریکا ایستادیم امروز هم اگر بخواهند کوچکترین اقدامی علیه ما انجام دهند با قدرت پاسخ آنها را خواهیم داد.

حسینی با بیان اینکه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی و نظام اسلامی است گفت: یک زمان مردم ما هیچ نقشی در سرنوشت خودشان و کشور نداشتند اما امروز در عرصه های مختلف تعیین کننده هستند.

وی با اشاره به تلاش دولت برای حل مشکلات اقتصادی تاکید کرد: امروز رئیس جمهور تاکید کردند از صاحب نظران با هر گرایش سیاسی بهره بگیرید و آنها هم نظرات خودشان را بیان کنند، این رویه در آیت الله رئیسی وجود دارد که برای حل مشکلات کشور شبانه روز تلاش کنیم‌.

حسینی گفت: بحث ما با آمریکا و استکبار جهانی مربوط به بعد از انقلاب و ۱۳ آبان نیست این مسئله از مرداد سال ۱۳۳۲ شروع شد. آنها هر زمانی توانستند دست به توطئه علیه کشورمان زدند‌.

وی گفت: ما باید ماهیت استکباری آمریکا را به دنیا معرفی کنیم، اگرچه در دهه گذشته برخی ها تلاش کردند چهره آمریکا را بزک کنند و تلاش داشتند اینگونه القا کنند که با گفتگو و تعامل با آمریکا مشکلات کشور حل می شود اما همه نتیجه این تعامل و گفتگو را دیدند.

حسینی اضافه کرد: امروز چاره ای نداریم جز اینکه روی پای خودمان بایستیم و به توان داخلی خودمان تکیه کنیم.

انتهای پیام