امام جمعه اهل سنت بندرعباس:

 دهه اول ذی الحجه طلایی ترین روزهای زندگی است/ اعمال نیک در دهه اول ذی الحجه ارزش چند برابری دارد 

شیخ جمالی، انجام اعمال نیک در دهه اول ماه ذی الحجه را از بهترین و طلایی ترین روزهای زندگی در دنیا برشمرد که اعمال نیک در این دهه ارزش چند برابری دارد.

امام جمعه اهل سنت در خطبه های نماز جمعه:

.

شیخ یوسف جمالی در خطبه امروز جمعه ضمن توصیه به استفاده هرچه بهتر و بیشتر مومنان از روزهای مبارک ماه ذی الحجه و گرامیداشت حج، به هجمه سالهای اخیر علیه دین و خصوصا اسلام اشاره کرد و گفت: کسانی که با اسلام خصومت دارند با طرح شبهات و ادعاهای بی اساس حج و مناسک آن را زیر سوال برده و این آیین ابراهیمی و توحیدی را نمونه ای از بت پرستی معرفی می کنند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس ضمن رد برخی ادعاها ادامه داد: به صورت کلی تمام رفتارها و مسایل اسلام معقول و باعقل قابل سنجش میباشد اما شرع به این بسنده نکرده است و برای نتیجه بهتر، احساس را در این امور دخالت داده است تا امر معقول به ایمان برسد و ایمان بوسیله احساسات با جان و روح بندگان عجین و محرکی برای حرکت در مسیر خدایی شود.

شیخ جمالی در ادامه به فواید حج پرداخت و گفت: خداوند بوسیله حج انسان را به تاربخ خوبان و انبیا و مبدا توحید ربط می دهد و هر بنده ای با تکرار تاریخ ابراهیمی و رفتار گذشتگان صالح مانند طواف، سعی بین صفا و مروه، ذبح اسماعیل، مفاهیم ایمان، توکل، فرمانبری و اعتماد به الله در وجودش شکل می گیرد.

وی افزود: فایده حج فقط به فرد برنمی گردد و کل امت از آن بهره مند می شود چرا که اتحاد، انسجام و همدلی را بین امت برقرار می سازد.

 

امام جمعه اهل سنت بندرعباس ضمن توصیه به روزه عرفه و آمادگی برای انجام شعار قربانی، واقعه زمین لرزه افغانستان و تلفات جانی را به ملت افغانستان تسلیت گفت.

وی در پایان ضمن قدردانی از مسئولان استان نسبت به اجرای پروژه های عمرانی، ایمن سازی محور بندرعباس به لار را از خواسته مردم منطقه خواند و ابراز امیدواری کرد، با تسریع در اجرای این پروژه شاهد تردد ایمن در مسیر یاد شده باشیم.