عالم اهل سنت جنوب کشور:

دشمن‌شناسی مهمترین راه رسیدن به وحدت در جهان اسلام است

بازماندگان با اشاره به لزوم اتحاد مسلمین در مواجهه با جبهه استکبار وشیطان صفتان گفت: در دنیای امروز دشمن‌شناسی مهمترین راه اصلی رسیدن به وحدت در جهان اسلام است.
به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ شیخ حسین بازماندگان، عالم اهل سنت جنوب کشور اظهار کرد: دنیای امروز دنیای اتحاد مستکبرین و شیطان صفتان و اذناب آنها درجهان برای نابودی اسلام است و فرعونیان جهان تلاش می‌کنند تا به هر روش ممکن به مسلمانان و جوامع اسلامی صدمه وارد کنند و اولین هدف شوم آنها غالب شدن بر جمهوری اسلامی ایران است؛ چرا که خوب می‌دانند که تنها کشوری که باتمام قدرت در مقابل زورگویان، قلدران و کفار و اسرائیل غاصب صهیونیستی ایستادگی کرده و هیمنه آنهایی که ادعای کدخدایی جهان را دارند شکسته است ایران اسلامی و امامین انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای مدظله العالی بوده و هستند.

امام جمعه شهر بندرپل گفت: این اتحاد به ظاهر ساده آن‌ها در شرایطی بوده است که کشورهای اسلامی از اهمیت اتحاد غافل بوده‌اند و متاسفانه علیه هم با جانیان و خون آشامان جهان متحد شدندو همین مسئله سبب شده تا در مباحثی نظیر دشمن‌شناسی اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد.

بازماندگان خاطرنشان کرد: اینکه امروز عده‌ای هنوز به سازش با آمریکا امیدوارند و در خط سربازان این شیطان بزرگ فعالیت می کنند، نیز شاهدی بر این مدعا است.

نایب رئیس شورای روحانیت شهرستان بندرخمیر گفت: این در حالی است که تاکنون بارها به مردم ما و دولت ما اثبات شده است که آمریکا و همدستان خبیثش جز منافع خود به چیزی نمی‌اندیشد و تمام هم و غم این جنایتکار جهانی به یغما بردن سرمایه های ملت ها است و آمریکایی ها در هیچ برهه ای از زمان دوست و غمخوار ما ملت ایران نبوده و نخواهد بود.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) در پنج دهه قبل به این نتیجه رسیدند و بارها در سخنان خود به خباثت و دشمنی ذاتی آمریکا به ملت ایران اشاره کرده‌اند و باید که ملت ایران مخصوصاً جوانان عزیز سخنان آن امام سفر کرده را آویزه گوش خود قرار داده و عامل به آن باشند تا روز به روز به شوکت و عظمت و قدرتمندتر شدن ایران اسلامی در همه جوانب افزوده شود.

بازماندگان افزود: با این حال مع الأسف گویا هنوز از بین ما کسانی هستند که دشمنی و خباثت آمریکا باور نکرده‌اند که نشان از عدم وجود درک سیاسی درست در این افراد است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن امروز از اتحاد ما و مسلمانان جهان واهمه دارد و بارها نیز این مسئله را در واکنش‌هایش به اتفاقات ایران و جهان به نمایش گذاشته است.

بازماندگان تاکید کرد: در این فصل از انقلاب شکوهمند اسلامی آنچه از اهمیت زیادی برخوردار است دشمن‌شناسی، ولایتمداری و بصیرت دینی است و خوب است که در این روزها مبلغین دینی و صاحب‌نظران و صاحبان منابر به این مسائل بیشتر بپردازند و نسل جوان و نوجوان عزیز ما را با نقشه های شوم دشمن آشنا کنند.

عالم اهل سنت هرمزگان گفت: جوانان و نوجوانان سرمایه های انقلاب هستند باید این نسل با تاریخ انقلاب آشنا شوند؛ دشمن امنیت کشور عزیزمان را هدف قرار داده و هدف اصلی دشمنان، جلوگیری از پیشرفت جوانان و نوجوانان ایران است.

وی تصریح کرد: دشمنان از قدرتمندتر شدن جوانان و سرمایه‌های این کشور هراس دارند که در این راستا باید تبیین صورت گیرد.

امام‌جمعه بندرپل خاطرنشان کرد: خیلی از دهه هشتادی‌ها عزیز ما با تاریخ انقلاب اسلامی ایران آشنایی ندارند که در این راستا باید اقداماتی صورت گیرد تا با تاریخ انقلاب آشنا شوند.

بازماندگان با بیان اینکه جهاد تبیین در راستای آگاه‌سازی ضروری است، افزود: با کار فرهنگی، گفتمان‌ها و جهاد تبیین می‌توان فتنه‌های دشمنان را خنثی کرد.