مدیرکل شیلات هرمزگان خبر داد؛

خسارت ۱۰ هزار میلیارد ریالی زمین لرزه به مجتمع پرورش میگوی “سایه خوش”

دریایی از خسارت افزون بر ۱۰ هزار میلیارد ریالی به مجتمع پرورش میگوی سایه خوش در پی زلزله اخیر غرب استان خبرداد و بر لزوم سرعت بخشیدن در برق و سوخت رسانی به این مجتمع در جهت جلوگیری از خسارات بیشتر تاکید کرد.
به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، عبدالرسول دریایی شامگاه دوشنبه در بازدید از مجتمع پرورش میگوی سایه خوش اشاره به خسارت ۱۰ هزار میلیارد ریالی زمین لرزه به مجتمع پرورش میگوی “سایه خوش” بندرلنگه اظهار کرد: از این میزان، افزون بر هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خسارات به ابنیه، استخرها و غیره، مجتمع پرورش میگوی سایه خوش در پی زلزله اخیر غرب هرمزگان وارد شده است‌.

وی با اشاره به اینکه پیش از زلزله افزون بر۲ هزار و ۷۰۰ نفر در مجتمع پرورش میگوی سایه خوش بندرلنگه  مشغول فعالیت بودند، بیان داشت: از این تعداد ۹۰۰ نفر به صورت مستقیم با پوشش ۹۰۰ خانوار در این مجتمع  کار می کردند که معیشت، ارتزاق و اشتغال آن‌ها در پی زلزله اخیر با مشکل روبرو شده است.

مدیرکل شیلات هرمزگان پیش بینی کرد:  از ۵۰۰ استخر آماده برداشت مجتمع پرورش میگوی سایه خوش، قبل از خسارت زلزله امکان برداشت بالغ بر هزار و ۷۵۰ تن میگو وجود داشته است که در پی خسارت وارده تنها حدود ۷۵۰ تن آن قابل برداشت بوده و افزون بر هزار تن محصول این مجتمع به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان از بین رفته است.

دریایی ادامه داد: همچنین ۳۰۰ استخر ذخیره سازی جدید در این مجتمع نیز با امکان تولید هزار و ۵۰ تن و با ارزش ۱۳۶ میلیارد تومان محصول درپی زلزله اخیر و خسارت های وارده آن نیز از بین رفته است.

وی افزود: در صورت امکان ذخیره سازی در دوره دوم سال جاری نیز امکان تولید دو هزار و ۵۵۵ تن میگوی پرورشی با ارزشی افزون بر ۳۳۰ میلیارد تومان به دلیل خسارات زلزله و نبود امکان ذخیره سازی در دور دوم از بین رفته است.

انتهای پیام/