مدرس حوزه و دانشگاه:

حمایت آمریکا از منافقین از مصادیق نقض حقوق بشر است

حجت الاسلام غلامی به حمایت آمریکا از منافقین به عنوان یکی دیگر از مصادیق نقض حقوق بشر این دولت منحوس نام برد و گفت: منافقین با حمایت و پشتیبانی آمریکا، تا به امروز ۱۷ هزار نفر از نخبگان و مردم بی گناه ایران اسلامی را ترور و به شهادت رسانده اند.

حجت الاسلام احمد غلامی مدرس حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار اول هرمزگان با اشاره به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: در روز ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷، هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، از بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد که اندکی پس از اوج گیری، بر روی آبهای خلیج فارس، توسط موشک شیک شده از یک ناو آمریکایی سقوط کرد که در این حادثه تلخ و ناگوار، ۲۹۰ نفر مسافر اعم از مرد و زن و حتی کودک، به شهادت رسیدند.

وی افزود: ناو «یو اس‌اس وینسنس» متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا علیرغم اینکه مطلع بود که این هواپیما مسافربری بوده و جنگی نیست، اما در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس با شلیک موشک، آن را ساقط کرد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک (زیر ۱۳ سال) بودند، جان باختند.

مدرس حوزه و دانشگاه ادامه داد: آمریکا که از دموکراسی و رعایت حقوق بشر دم می زند و در مجامع بین المللی با زور و تهدید، برخی کشورها را با خود همراه و هم پیمان کرده است اما با اندک تحقیقی درخصوص حقوق بشر درمی یابیم که حقوق و بشر برای آمریکایی ها معنایی ندارد و امروزه هر جا جنگ، درگیری و کشتار است پای سربازان آمریکایی یا تسلیحات و پول این کشور درمیان است.

غلامی تصریح کرد: در میان کشورهای منطقه نیز هرجا آتش جنگ برافروخته شده است مسبب اصلی آن ، آمریکاست که بدون کسب اجازه از کشورها، در آنها سرباز پیاده و مستقر، و یا سلاح جنگی ارسال می کند.

وی با بیان اینکه آمریکا در برخی کشورهای منطقه دست به دزدی زده و منابع آنها را به غارت می برد، گفت: آمریکای غارتگر، نفت عراق و سوریه را می دزدد و نیروهایخ ود را برای کشتار مردم مستقر کرده و این بیانگر آن است که حقوق بشر برای امریکای جنایتکار مهم نیست.

این مدرس دانشگاه افزود: آمریکا همچنین برخی از کشورها را تحریم کرده است، آن هم تحریم انسانی. بدین معنا که به بهانه جلوگیری از افراطی گری و تروریسم، مواد غذایی و دارو برخی کشورها را تحریم کرده است در حالی که خود آمریکا، به افراطی گری دامن زده است. تربیت داعش و استقرار در منطقه نمونه بارز نقض حقوق بشر است که توسط آمریکای ملعون صورت گرفته است.

غلامی به حمایت آمریکا از منافقین به عنوان یکی دیگر از مصادیق نقض حقوق بشر این دولت منحوس نام برد و گفت: منافقین با حمایت و پشتیبانی آمریکا، تا به امروز ۱۷ هزار نفر از نخبگان و مردم بی گناه ایران اسلامی را ترور و به شهادت رسانده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا نه به حقوق پایبند است نه به بشر، ابراز داشت: ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی در روز ۱۲ تیرماه ۶۷، نمونه بارز عدم پایبندی امریکا به حقوق بشر است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: در هفته افشای حقوق بشر امریکایی، رسانه ها با تمام قدرت به میدان بیایند و ذات بد آمریکای ملعون را بیش از پیش برای مردم بازگو و تبیین کنند.

انتهای پیام/