سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکید کرد؛

حقوق بشر ابزاری برای آمریکای جنایتکار علیه کشورهای مستقل است

حجت الاسلام ایمانی فرد، حقوق بشر را ابزاری برای آمریکای جنایتکار علیه کشورهای مستقل دانست و گفت: آمریکا برای دست یافتن به اهداف سلطه‌گرایانه، کشورهای مستقل را تحت فشار قرار می دهد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، حجت‌الاسلام محمد ایمانی‌فرد سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان به هفته بازخوانی حقوق بشر آمریکایی اشاره و اظهار کرد: آمریکا با همکاری منافقان و رژیم بعث عراق از ۶ تا ۱۲ تیرماه در فاصله سال های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۷ جنایت‌های ضدبشری متعددی علیه کشور ایران مرتکب شد.

وی در ادامه به جنایت‌های اعمال شده بر کشور ایران توسط آمریکا اشاره کرد و سوء قصد نافرجام به رهبر معظم انقلاب، بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران امام و انقلاب، شهادت رئیس زندان اوین، شهادت آیت الله صدوقی امام جمعه یزد، بمباران شیمیایی سردشت و ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرباس ایران و شهادت ۲۹۰ مسافر و خدمه آن برخی از این جنایت‌ها ذکر کرد.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه از سوی مقام معظم رهبری، ۶ تا ۱۲ تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نام گذاری شده است، افزود: بزرگداشت این هفته پراهمیت تر از سال های گذشته بوده و تبیین جنایات آمریکا در حوزه فضای مجازی از ضروریات است.

ایمانی فرد، حقوق بشر را بنیادی‌ترین حقوق ذاتی و فطری هر انسان عنوان کرد و گفت: حقوق بشر از دیرباز مورد توجه ملت‌ها و اندیشمندان بوده و هر انسانی به ‌طور ذاتی، فطری و به‌ صرف انسان بودن از حقوق بشر بهره‌مند است.

وی با اشاره به اینکه امروزه مفهوم حقوق بشر اهمیت فوق‌العاده برخوردار بوده و تا به امروز اسناد بین‌المللی متعددی برای تدوین و حمایت از حقوق بشر تدوین شده است، تصریح کرد:‌ آمریکا خود را پرچم‌دار رعایت حقوق بشر می داند، این درحالی است که یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر در داخل و خارج از آمریکا محسوب می شود.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان، با بیان اینکه حقوق بشر ابزاری برای آمریکای جنایتکار علیه کشورهای مستقل است تا با تحت ‌فشار قرار دادن آنان به اهداف سلطه‌گرایانه خود دست یابد، ابراز داشت: آمریکا از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حملات ضدبشری خود را بر علیه کشور ایران به عنوان یک کشور قدرتمند آغاز و از هیچ ابزاری برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی فروگذار نکرد. حمله ناوگان آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران و به شهادت رساندن ۲۹۰ مسافر و خدمه آن، یکی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران است.

ایمانی فرد اذعان داشت: این سوال در ذهن هر انسانی پیش می آید که چرا آمریکا که مدعی حمایت از حقوق بشر است؛ نه‌تنها علیه مردم دیگر کشورها بلکه نسبت به مردم خودش نیز فعالیت‌های ضد حقوق بشری انجام می‌دهد. نقض حقوق سیاه‌پوستان، حقوق مهاجرین، حقوق کودکان و زنان، حقوق اقلیت‌های دینی به خصوص مسلمانان در آمریکا از مصادیق حقوق بشر آمریکایی است.

انتهای پیام/