در نشست مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان هرمزگان با فرماندار حاجی آباد مطرح شد:

توانمندی سازی مددجویان حاجی آبادی با ایجاد ۹۷۰ فرصت شغلی/ حمایت از اجرای پروژه پنل های خورشیدی/احیا کسب و کارهای بومی و خرید تضمینی محصولات

در نشست مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان با فرماندار شهرستان حاجی آباد بر توانمندی سازی مددجویان حاجی آبادی با ایجاد ۹۷۰ فرصت شغلی، حمایت از اجرای پروژه پنل های خورشیدی و احیا کسب و کارهای بومی و خرید تضمینی محصولات تاکید شد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در این نشست نهاد مقدس کمیته امداد را یادگار حضرت امام راحل ره جهت رفع محرومیت دانست و گفت:آموزش،اشتغال و مسکن برنامه های راهبردی و مهمی هستند که از سوی کمیته امداد دنبال می شود .

فرماندار حاجی‌آباد تصریح کرد: در حوزه ساخت مسکن محرومین اقدامات خوبی در بخش احمدی و مرکزی در حال انجام است ، آنچه که در بحث آموزش انتظار است این است که آموزش باید بنیادین و از مقاطع ابتدایی پیگیری و هدایت شود.

خرم نسب ادامه داد: شهرستان در زمینه کشاورزی و معدن دارای پتانسیل و ظرفیت خوبی است که باید آموزش متناسب با این ظرفیت ها باشد .

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان اذعان کرد: کشت های گلخانه ای در شهرستان از کیفیت و کمیت خوبی برخوردار هستند.

فرماندار حاجی آباد یادآور شد: تعداد ۴۷ معدن در شهرستان وجود دارد که نیاز به نیروهای متخصص دارند.

خرم نسب در خصوص برنامه های اشتغالزایی کمیته امداد پیشنهاد داد: با ایجاد اشتغال ‌و تولید محصول باید فروشگاه های عرضه و فروش محصولات نیز در سطح استان جهت حمایت از تولیدات خرد و خانگی راه اندازی شود .

وی گفت: روستاهای شهرستان از ظرفیت های خوبی در صنایع دستی و محصولات دامی برخوردار هستند اما باید با راه اندازی مراکز خرید حمایت شوند.

جلیل تراهی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان هرمزگان با اشاره به مهمترین دغدغه مجموعه کمیته امداد و نهادهای حاکمیتی مبنی بر توانمندسازی خانواده های تحت حمایت گفت: برای رفع این دغدغه دو اولویت آموزش و ایجاد اشتغال در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی خانواده های تحت حمایت ، کمیته امداد در زمینه شناسایی دانش آموزان مستعد و هدایت آنها به سمت دانشگاه از سال گذشته اقداماتی را شروع کرده است.

تراهی با اشاره به نامگذاری شعار سال به نام سال تولید,دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری خیر داد: بنا داریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی تعداد ۹۷۰ فرصت شغلی را در شهرستان با اعتبار ۴۱ میلیارد تومان در شهرستان ایجاد کنیم که در این راستا فرصت و ظرفیت‌های شهرستان شناسایی شده اند.

وی همچنین از اجرای پروژه‌های پنل خورشیدی گفت و خاطرنشان کرد.:اجرای این طرح فرصت بسیار مناسبی است چرا که هم تولید انرژی و کاهش قطعی های برق بر اثر افت ولتاژ صورت می گیرد و هم منبع درآمدی برای مددجویان خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان از اجرای پروژه پنل های خورشیدی به صورت مزرعه اعلام آمادگی کرد.

تراهی با اشاره به نقش دهیاران ‌،شوراهای اسلامی و معتمدین در ایجاد اشتغال و ظرفیت های روستاهای شهرستان گفت: کسب و کارهای مناسب با ظرفیت شهرستان از جمله گلیم و فرش به صورت تضمینی از مددجویان خریداری می شود.

انتهای پیام/