استاندار هرمزگان اعلام کرد:

تعطیلی ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های دولتی، سازمان‌ها، نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و بخش اداری صنایع استان هرمزگان، در روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه به دلیل وضعیت قرمز شیوع کرونا

تعطیلی ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های دولتی، سازمان‌ها، نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و بخش اداری صنایع استان هرمزگان، در روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه به دلیل وضعیت قرمز شیوع کرونا

استانداری، فرمانداری ها و بخشداری ها تعطیل نیستند و در حالت آماده باش هستند

🔴نیروی انتظامی با نظارت فرمانداران مبادی ورودی و خروجی شهرها را به شدت کنترل و از ترددها جلوگیری کند*

*🔴پروژه‌های عمرانی متوقف نشود/واحدهای تولیدی ‌با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت کنند*

*🔴با توجه به پایان سال مالی، بانک‌ها با حداقل افراد در این خصوص پاسخگو باشند*

*🔴ادارات بنادر، گمرکات و بخش نفت به صورت کشیک فعالیت کنند*

با دستور استاندار هرمزگان و به دلیل شرایط قرمز شیوع کرونا در استان هرمزگان، ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های دولتی، سازمان‌ها، نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و بخش اداری صنایع استان هرمزگان، روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه تعطیل خواهند بود.

دکتر فریدون همتی، عنوان کرد: به دلیل شرایط قرمز شیوع کرونا در استان هرمزگان، روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه، ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های دولتی، سازمان‌ها، نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و بخش اداری و ستادی صنایع استان هرمزگان تعطیل خواهند بود.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه هایی که مسئولیت پشتیبانی ستاد استانی مقابله با کرونا را بر عهده دارند از جمله استانداری، فرمانداری ها، بخشداری ها، هلال احمر، نیروی انتظامی و سایر دستگاه های خدمات رسان و همچنین مراکز بهداشت و درمان، انتقال خون و ادارات پست باید با تمام قوا در محل خدمت حضور داشته باشند.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به پایان سال مالی، به تشخیص بالاترین مقام هر دستگاه، افراد محدودی در محل کار می‌توانند حاضر باشند و همچنین روسای بانک ها برای پاسخ به نیاز دستگاه‌ها که پایان سال مالی آنهاست، با حداقل افراد باید پاسخ بدهند و بانک‌ها با حداقل افراد پاسخگو باشند.

همتی تصریح کرد: بخش تولید فعال است اما واحدهای ستادی و اداری بخش تولید تعطیل خواهد بود.

وی گفت: ادارات بنادر، گمرکات و بخش نفت به صورت کشیک فعالیت کنند تا خللی در ارائه خدمات به مردم به وجود نیاید.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اعضای ستاد مقابله با کرونا و مدیریت بحران استان، باید در حالت آماده باش کامل باشند.

همتی تاکید کرد: عملیات اجرایی پروژه های عمرانی با رعایت پروتکل های بهداشتی باید همچنان تداوم داشته باشد و پشتیبانی از پروژه های عمرانی از سوی مدیران دستگاها باید در روزهای تعطیل مانند روزهای کاری باشد.

وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی که مایحتاج مردم را تامین می کنند باید با تمام ظرفیت فعالیت کنند.

استاندار هرمزگان همچنین بر آماده باش کامل فرمانداری ها تاکید و تصریح کرد: مبادی ورودی و خروجی هر شهرستان باید توسط نیروی انتظامی و با نظارت فرمانداران به شدت کنترل و از ترددهای غیرضروری جلوگیری شود.

همتی ضمن درخواست از مردم استان به منظور رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برای گذر از پیک فعلی و خطرناک کرونا در هرمزگان، اظهار داشت: اگر طی تعطیلات هفته جاری، مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساسیت لازم را داشته باشند و با رصد میدانی مشخص شد در رعایت دستورالعمل ها خوب عمل شده است، برای روز شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار هرمزگان با گلایه از کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند، بیان داشت: مردم باید به خطرات ناشی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقت کنند و در بیمارستان‌ها حال آنهایی که مبتلا شده اند را ببینند، تا متوجه خطر واقعی ویروس کرونا شوند.

گفتنی است، پیش از این و با مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، تمامی صنوف گروه ۲، ۳ و ۴ و مشاغل غیرضروری در هرمزگان تعطیل شده بود.