تبیین اهمیت امربه معروف و نهی از منکر مستلزم تشکیل کارگروه‌های تخصصی است

حجت الاسلام والمسلمین کریمی گفت: تبیین و تشریح نقش و اهمیت و جایگاه امربه معروف و نهی از منکردر جامعه مستلزم تشکیل کارگروه های تخصصی در این حوزه است.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ اولین نشست تخصصی ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان با مدیران روابط عمومی و مسئولین فرهنگی دستگاه ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد کریمی دبیرستاد امربه معروف و نهی از منکر استان هرمزگان به همراه معاونین این ستاد برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی ضمن خیرمقدم خدمت مدیران روابط عمومی و مسئولین فرهنگی در خصوص امربه معروف و نهی از منکربیان کرد: تبیین و تشریح نقش و اهمیت و جایگاه امربه معروف و نهی از منکردر جامعه مستلزم این است که کارگروه های تخصصی در این حوزه تشکیل شود.

وی افزود : امربه معروف و نهی از منکر یعنی اینکه در رابطه با مسائل و موضوعات اجتماعی جامعه را به سمتی هدایت کنیم که نسبت به آن احساس بی تفاوتی نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر کریمی ادامه داد: امربه معروف و نهی از منکر نقش اساسی و راهبردی در جامعه سازی ، توسعه اجتماع، رشد فرهنگی در اجتماع دارد.
دبیرستاد امربه معروف و نهی از منکر استان هرمزگان گفت:تمام تلاش دشمنان این است که بی تفاوتی و بی مسئولیتی را در جامعه القا کند که هر اتفاقی در جامعه می افتد بتواند به راحتی افکار عمومی را مدیریت کرده و ضربه بزنند.

کریمی با اشاره به فرهنگ اسلامی بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر اصل است و از جهاد در راه خدا اهمیت بیشتری دارد.چون همین اصل است که میتواند نظام اسلامی را حفظ کند. دشمنان تمام توان خود را آورده که مسئله امربه معروف و نهی از منکررا به ضد ارزش تبدیل کنند.

رسالت اصلی مدیران فرهنگی و روابط عمومی ، فرهنگ‌سازی ارزش‌های اجتماعی است

صادق ابراهیمی پور معاون علمی و مهندسی فرهنگی ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان در خصوص ضرورت تشکیل کارگروه فرهنگی و رسانه ای در حوزه امربه معروف و نهی از منکر بیان کرد: رسالت اصلی مدیران فرهنگی فرهنگ سازی ارزش های اجتماعی است.

وی افزود : رسانه مهم ترین نقش را در جریان سازی گفتمان فرهنگی برای اعتلای سطح فرهنگ جامعه دارد

صادق ابراهیمی پور با بیان این مطلب که برای ایجاد جریان سازی فرهنگی علاوه بر اتحاد و همدلی،هدف گذاری ،اولویت سنجی و برنامه ریزی دقیق لازم است، عنوان کرد: مرجعی باید این اتحاد و همدلی را ایجاد کند و ستاد امربه معروف و نهی از منکر با توجه به گستردگی حوزه فعالیت خود میتواند نقش تاثیر گذاری در برنامه ریزی،راهبری و نظارت بر عملکرد صحیح مجموعه های فرهنگی ایفا کند

گفتنی است هدف از برگزاری این جلسه تشکیل گارگروه تخصصی در حوزه فرهنگ و. رسانه بوده است.

در پایان از مدیران روابط عمومی و مسئولین فرهنگی دستگاه ها فعال در حوزه امربه معروف و نهی از منکر تقدیر بعمل آمد.