در راستای ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی:

بیش از ۱۵۰۰ قرارداد یارانه دستمزد در هرمزگان منعقد شد

ابراهیمی گفت: در راستای اجرای طرح یارانه دستمزد که با اولویت مناطق کم ‌برخوردار از اشتغال و بنگاه‌های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا درحال اجراست از سال گذشته تاکنون یکهزار و ۵۲۳ قرارداد منعقد شده است.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ ”هادی ابراهیمی” با اشاره به اینکه سهمیه استان در سال جاری از اجرای طرح یارانه دستمزد یک‌هزار و ۳۵۰ نفر است، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۴۵ قرارداد در این خصوص منعقد شده است.

وی جامعه هدف این طرح را بنگاه های بخش تعاونی و خصوص و جویندگان کار با تحصیلات حداقل دیپلم با اولویت دانش آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: کاهش هزینه های به کارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال در راستای حمایت از بنگاه های اقتصادی، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای فارغ التحصیلان دانشگگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقای تولید داخلی و رقابت پذیری در بنگاه های اقتصادی و ارتقاء سطح سرمایه انسانی بنگاه های فعال بخش خصوص و تعاونی از جمله اهداف این طرح است.

مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان اضافه کرد: در این طرح جویندگان کار باید تحصیلات متوسطه (دیپلم به غیر از مرکز استان) و بالاتر داشته باشند. اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاهی است که سن آن ها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد (برای آقایان طول دوره خدمت سربازی به حداکثر سن افزوده می شود)، برای زنان سرپرست خانوار جویندگان کار نیز شرط سنی تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

وی گفت: در طرح یارانه دستمزد به منظور کاهش هزینه‌های اشتغال به آن دسته از افراد کارآفرین که شغل اولی‌های دانشگاهی را جذب کنند تا سقف ۱۲ ماه معادل ۳۰ درصد حداقل حقوق دستمزد مصوب شورای عالی کار پرداخت می شود.

انتهای پیام/