رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان:

به همراه داشتن شناسنامه و کد ملی در روز برگزاری انتخابات الزامی است

رئوفی از برگزاری انتخابات در روستاهای صعب العبور هرمزگان با ارسال صندوق های سیار اخذ رای خبر داد و تاکید کرد: به همراه داشتن شناسنامه و کد ملی در روز برگزاری انتخابات الزامی است.

علی رئوفی در این رابطه گفت: افرادی که دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران و ۱۸ سال تمام دارند می توانند در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در ۲۸ خرداد شرکت کنند.

وی افزود: در روز برگزاری انتخابات به همراه داشتن شناسنامه و کد ملی الزامی است و ادارات ثبت احوال آماده ارائه کد ملی هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان، با اشاره به افزایش آمار تایید صلاحیت شدگان داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها، خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها در هرمزگان با تایید دو داوطلب دیگر به ۶۷۳ نفر افزایش یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در خصوص گفت: با تایید ۱۶ نفر دیگر آمار داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها در هرمزگان به ۷۸۱۱ نفر افزایش یافت و در ۱۳۲۱ روستای استان انتخابات در روز ۲۸ خرداد برگزار می شود.

رئوفی افزود: در سراسر هرمزگان ۱۵۵۶ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است که ۱۰۰۰ شعبه آن ثابت و ۵۵۶ شعبه سیار هستند.

وی در خصوص تعداد شعب اخذ رای سیار مناطق صعب العبور استان، تصریح کرد: برای مناطق صعب العبور استان شامل مناطق صعب العبور شهرستان رودان ۸ شبعه سیار، شهرستان بشاگرد ۳۵ شعبه سیار، در جاسک ۷ شعبه سیار، سیریک یک شعبه سیار ، در میناب ۱۵ شعبه سیار و در شهرستان حاجی آباد ۴۰ شعبه سیار پیش بینی شده است.

وی در خصوص روند برگزاری انتخابات در جزایر استان، افزود: ارسال صندوق های اخذ رای به جزایر استان نظیر هنگام، لارک، تنب بزرگ و کوچک و هندورابی در روز برگزاری انتخابات از طریق شناور ارسال می شود و در صورت نامساعد بودن شرایط جوی از طریق بالگرد ارسال می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان، تصریح کرد: تمامی امکانات اعم از نیروی انسانی، تجهیزات و پشتیبانی برای برگزاری انتخابات در هرمزگان پیش بینی شده است و استان آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه در ۲۸ خرداد است.

انتهای پیام/