معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد ؛

بارگیری پنج نگله به وزن بیش از ۸۰۰ تن از بندر شهید رجایی

خرمشکوه از بارگیری پنج نگله کاپوتاژی بر روی دو فروند شناور از بندر شهید رجایی به مقصد بندر امام خمینی (ره) خبر داد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ منصور خرمشکوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پنج نگله‌ کاپوتاژی با وزن مجموع ۸۱۹ تن در اسکله هشت بندر شهید رجایی به مقصد بندر امام خمینی(ره) بارگیری شد.

 

وی به ویژگی‌های وزنی و حجمی این محموله ها اشاره ای داشت و گفت: از این تعداد محموله‌های سنگین سه عدد از نگله‌ها شامل مخزن تولیدی فلزی سنگین به وزن ۳۴۳ تن و ۲ عدد نیز ترانسفورماتور به وزن ۴۷۶ تن می‌باشد که هم اکنون در حال بارگیری و ارسال بندر امام خمینی(ره) ارسال است .

 

معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص مراحل عملیات جابه‌جایی این محموله نیز گفت: این نگله متعلق به بخش خصوصی است که با رعایت کامل کارگوپلن (نقشه چیدمان کالا در زمان تخلیه و بارگیری) به صورت استاندارد و کاملا ایمن در مدت زمان حدود شش ساعت بارگیری شده است.

 

به گفته خرمشکوه، از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع هفت نگله به وسیله تجهیزات ویژه در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: این محموله‌های پروژه‌ای که به عنوان کالاهای سرمایه‌ای قلمداد می‌شود، پس از تخلیه و یا بارگیری و انجام مراحل تشریفات بندری و گمرکی به مقاصد مورد نظر انتقال می یابد.

 

“نگله” کلمه‌ای است ظاهراً هندی که در بنادر و گمرکات جنوب بسیار متداول است