رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی هرمزگان:

امنیت در جامعه به مثابه اکسیژن است/در صورت نبود امنیت، جامعه از نفس می‌افتد

حجت‌الاسلام صفورایی با بیان اینکه اهمیت امنیت در جامعه به مثابه اکسیژن است، گفت: در صورت نبود امنیت در جامعه، آن جامعه از نفس می‌افتد، همه ما برای تأمین امنیت، هزینه می‌کنیم حتی حاضریم از نان شب و خیلی از هزینه‌ها بگذریم تا امنیت منزل، جان، آبرو و نوامیس‌مان را تأمین کنیم.
به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ حجت‌الاسلام ابراهیم صفورایی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان در نشست خبری با اصحاب رسانه یا اشاره به تاریخچه تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی های مسلح اظهار کرد: امام خمینی(ره) چهل سال پیش، نهضتی را به پیروزی رساندند و انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوست، نظام شاهنشاهی رفت و نظامی دیگر با شاکله ای متفاوت شکل گرفت.

وی در ادامه افزود: از نظر اندیشمندان سیاسی جهان این نظام، یک نظام جدید ، بی بدیل، بی نظیر و متفاوت با همه فرم حکومت هایی سابق که در جهان شکل گرفته بود، نظامی مبتنی بر ولایت فقیه با تفکیک قوا و مشارکت مردمی یا به اصطلاح مردم سالاری دینی به پیروزی رسیده بود.

رییس‌ سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان هرمزگان تصریح‌ کرد: آموزه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه های دینی و توحیدی و الهی است، به تبع این نظام مقدس ، نیروهای مسلح نیز بر اساس همان آموزه ها ، باید انجام وظیفه می کردند ، برخی نیروهای مسلح نظیر سپاه پاسداران، کمیته انقلاب اسلامی جدید تشکیل شدند و ارتش قهرمان نیز همچنان بر اساس آموزه های الهی و توحیدی به کار خود ادامه داد. لذا امام خمینی ره برای هویت بخشی به نیروی مسلح و قرارگیری آن ها در قالب مکتب شریف و مقدس اسلام و بکارگیری نیروهای انقلابی ، سازمان هایی را تحت عنوان سازمان عقیدتی سیاسی در بدنه نیروی‌های مسلح شکل دادند.

حجت‌الاسلام صفورایی گفت: این سازمان اسامی متفاوتی داشت ، سپس رشد یافت و در نهایت با اصلاحیه کامل، عنوان سازمان عقیدتی سیاسی به خود گرفت. مأموریت این سازمان ؛ با توجه به کلمه عقیدتی ، ارتقاء و رشد بنیه اعتقادی همکاران در قالب آموزه های دینی که اصول دین مبین اسلام مدنظر داشت که کارکنان مکتبی بر اساس مکتب و شریعت اسلام خدمت کنند و اعتقادات شان بر اساس اعتقادات دین مبارک اسلام باشد در صورتی که اصول صحیح باشد به تبع آن فروع دین نیز که همان احکام شرعی است صحیح است.

وی همچنین گفت: هدف دیگر امام راحل از تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی های مسلح، رعایت ضوابط شرعی در نیروی های مسلح به ویژه در نیروی انتظامی کشور است، ضوابط شرعی در نیروی انتظامی آن قدر مهم است که حضرت امام خمینی (ره) این سازمان بزرگ و عظیم را تشکیل دادند چون پلیس با مردم سرو کار دارد و حافظ جان، مال، آبرو و نوامیس مردم است همه اینها به معنای حفظ ارزش‌هاست.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان هرمزگان ابراز داشت: با توجه به کلمه «سیاسی» در نامگذاری این سازمان باید گفت که نیاز است که همکاران در نیروهای مسلح با رخدادهای سیاسی که در داخل و خارج از کشور به وقوع می پیوندند آشنا شوند به عبارتی بینش و دانش سیاسی کارکنان ارتقاء یابد. همان چیزی که هم اکنون رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ، نام آن را «جهاد تبیین» نهضت روشنگری سیاسی نامیده اند.

صفورایی اذعان داشت: اخیرأ طرح تربیت تعالی ویژه کارکنان و خانواده های آنان در اماکن مقدسه با حضور ریاست سازمان اجرا می شود بدین معنا که همان رشد و آموزش ها را به اماکن تربیتی سوق داده است، از عتبات عالیات، تسهیلاتی را برای همکاران تامین و این افراد به همراه خانواده هایشان به حرم سیدالشهداء و حضرت ابوالفضل علیه السلام مشرف شده و در این اماکن مقدس، آموزش های لازم فرا می‌گیرند، عده‌ای از همکاران نیز در مشهد مقدس، قم، استان فارس و استان های محل سکونت و زادگاه و محل خدمت همکاران در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند، که این طرح مورد استقبال همکاران و خانواده های آنان واقع شده است.

وی گفت: سازمان عقیدتی سیاسی نیروی های مسلح درحال حاضر رشد یافته است در گذشته ، هدف شکل گیری سازمان ، درون ناجا و انتظامی بود و اکثر تلاشش برای همکاران درون سازمانی بود اما با رشدی که پیدا کرده است برون سازمان نیز فعالیت هایی دارد. و طرحی از قبیل هر کلانتری یک روحانی را اجرا کرده است ، این طرح که مصوبه ستاد کل است و تا حدودی تعداد زیادی از کلانتری‌های سطح کشور و تمامی کلانتری‌های استان هرمزگان، یک روحانی بعنوان مشاور مذهبی در کلانتری حضور دارد، این روحانی مأموریتش، برون و درون سازمانی است. روحانی کلانتری در سایه برقراری ارتباط با حوزه استحفاظی کلانتری، بسیج ، مسجد، اصناف ، مردم و … و ارایه مشاوره به رییس کلانتری و همکاران، نقش مهمی در کاهش پرونده های ارجاعی به شورای حل اختلاف و یا دادگاه دارد.

وی اضافه کرد: این طرح مورد استقبال همکاران انتظامی و مردم واقع شده است ، مردم با مراجعه به کلانتری و مشاهده حضور روحانی در این محل، بهره لازم را از مشاوره های روحانی کلانتری می برند. روحانیون حاضر در کلانتری بصورت ماهانه، گزارش عملکرد به سازمان ارایه می دهند که بیانگر برکات و توفیقات بسیار خوبی است.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان هرمزگان افزود: طرح جدید دیگری تحت عنوان «مردم یاری» توسط سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی طی یکی دو سال اخیر درحال اجراست ، به موجب اجرای این طرح ، موکب الشهداء ناجا راه اندازی شده و خدماتی از قبیل کمک به بحران ها نظیر زلزله، سیل، کمک به افراد مستمند، راه اندازی مواکب در ایام اربعین حسینی ارائه می دهد. در هفته فراجا که پیش رو داریم یکی از برنامه های مهم سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، اهتمام به طرح مردم یاری است که با کمک برخی سازمانهای مردم نهاد در مناطق محروم کشور حضور خواهند یافت و خدماتی از قبیل توزیع بسته های معیشتی ، ساخت منازل محرومین توسط گروه های جهادی ارایه خواهد شد.

حجت‌الاسلام صفورایی در پایان تاکید کرد: اهمیت امنیت در جامعه به مثابه اکسیژن است، در صورت نبود امنیت در جامعه ، آن جامعه از نفس می افتد، هر انسانی با فطرت و عقل به اهمیت امنیت پی می برد و همه ما برای تأمین امنیت ، هزینه می کنیم حتی حاضریم از نان شب و خیلی از هزینه‌ها بگذریم تا امنیت منزل، جان، آبرو و نوامیس تأمین کنیم.

انتهای پیام/