در بازدید استاندار هرمزگان از مجتمع پتروپالايش مكران مطرح شد؛

اعلام حمایت استانداری برای مانع زدایی و حمایت از سرمایه گذاری در سواحل مکران

در ادامه بازدیدهای استاندار هرمزگان از پروژه های نفتی سواحل مکران، وی در بازدید از مجتمع پتروپالایش مکران بر لزوم مشارکت شرکتها در اجرای تکلیف مسوولیتهای اجتماعی تاکید کرد.

فریدون همتی ، با بیان اینکه استقرار شرکتهای بزرگ حوزه نفت به توسعه جاسک کمک می کند بر اجرای تکلیف مسوولیت های اجتماعی این شرکتهای مستقر تاکید کرد و گفت: استان نیز همچون گذشته آمادگی دارد نسبت به رفع مشکلات و همچنین حمایت‌های لازم در جهت تکمیل پروژه ها تمامی مدیران مرتبط را پای کار آورد.

وی افزود: این مجموعه با واحدهاى پالایشگاهى به ظرفیت ٣٠٠ هزار بشکه نفت خام در روز و واحد هاى پتروشیمی شامل آروماتیک، پلیمرى، الفین و … با ظرفیت تولید بیش از ١۴ میلیون تن و ١۶ نوع محصول در سال که در زمینى به مساحت هزار هکتار در حال اجراست نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان جاسک دارد.

گفتنی است بر اساس اعلام مدیر این مجموعه با حمایت های استاندار هرمزگان، مجوزهاى مربوطه از وزارت نفت، وزارت صمت، وزارت میراث فرهنگى، وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت راه و شهرسازى و …اخذ شده است.

همچنین بنا بر این گزارش این مجموعه، مطالعات EIA، مطالعات ژئوتکنیک، طراحى کانسپ، بیسیک و دیتل سایت مخازن پالایشگاه، طراحى مهمانسراى مجتمع، طراحى کارگاه مرکزى و انبار قطعات یدکى و طراحى ساختمان اتش نشانى و درمانگاه انجام شده است.

جاده دسترسى اصلى سایت نیز به طول شش کیلومتر، جاده حراستى، خط انتقال برق، تجهیزکارگاه احداث شده و ساختمان vip مهمانسرا، ١۶ عدد سوله انبار و کارگاه مرکزى به مساحت ٣٢ هزار متر مربع، چهار پلنت بچینگ مجتمع و… در حال احداث است.

پالایشگاه اول مجموعه به ظرفیت ۶٠ هزار بشکه نفت خام در روز نیز خریدارى و عملیات انتقال تجهیزات آن به کشور نیز اغاز شده است.

همچنین با دستور دکتر همتی استاندار هرمزگان، این مجموعه قرار است در احداث پارک ساحلی جاسک در قالب مسئولیت های اجتماعی مشارکت کند.

انتهای پیام/