آخرین وضعیت بارندگی و توفان در هرمزگان؛

از جان باختن دو نفر تا خسارت ۳۸۰ میلیارد ریالی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از خسارت ۳۸۰ میلیارد ریالی به بخش های کشاورزی، امور زیربنایی برق، تاسیسات شهری و اماکن نظامی طی بارندگی های اخیر در هرمزگان خبر داد.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان، موج بارشی همراه با توفان و گرد و غبار که از هفته گذشته در جنوب کشور و در هرمزگان به وقوع پیوست خسارت های مالی فراوانی به کشاورزان و دام داران هرمزگانی وارد کرد.

در پی وزش باد شدید روز شنبه در منطقه پارسیان که بیش از ۱۲۵ کیلومتر سرعت داشته، متأسفانه یک جوان ۲۶ ساله این جوان در یک منطقه روستایی و در اثر ریزش دیوار جان جان خود را از دست داد.

هفته گذشته نیز یک مامور شرکت برق بندرعباس نیز در حین انجام ماموریت و رفع قطعی برق در بخش شمیل جان خود را از دست داد؛ که با این حساب جمع جانباختگان بارندگی و توفان اخیر در هرمزگان به دو نفر رسید.

مهرداد حسن زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خسارات وارد شده به بخش کشاورزی استان شامل تخریب ۱۳ رشته قنات در شهرستانهای بندرعباس و حاجی آباد، پنج حلقه چاه کشاورزی در پارسیان، پنج چشمه در شهرستان میناب، ۶ هزار متر کانال آبیاری کشاورزی بندرعباس و میناب بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین در بشاگرد ۶۴٠ متر دیوار حفاظتی، تخریب حدود ۴۶ کیلومتر لوله ۳۲ اینچ خط انتقال آب در شهرستان های بشاگرد و حاجی آباد آسیب دیده است.

حسن زاده خاطر نشان کرد: همچنین ۶ هزار متر جاده بین مزارع در میناب و ۵ هکتار اراضی زیر کشت گیاهان دارویی در حاجی آباد تخریب شده و به محصولات باغی (مرکبات و نخیلات) و گلخانه‌ای در شهرستان های پارسیان، میناب، جاسک و حاجی آباد خسارت وارد شده و ۵۵ راس دام سبک در شهرستان های حاجی آباد و پارسیان طی بارندگی های اخیر تلف شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به خسارت به ابنیه راه و تاسیسات شهری و روستایی در استان بر اثر بارندگی های اخیر، گفت: تخریب ۱۲۸ کیلومتر راه روستایی و معابر شهری و ۱۵ واحد ابنیه فنی(پل) در شهرستان های پارسیان، میناب، بستک و خمیر ، خسارت به اماکن نظامی در سطح استان طی بارندگی های اخیر به وقوع پیوسته است.

وی در پایان اضافه کرد: در حال حاضر نیز برق روستای دشت کوران در بخش فین از توابع شهرستان بندرعباس به دلیل طغیان رودخانه قطع شده که رفع مشکل این روستا در حال پیگیری است.

انتهای پیام/