کارشناس هواشناسی هرمزگان بیان کرد؛

احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی در بشاگرد/ از قرارگیری در حریم سیلاب‌ها جلوگیری شود

کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: توصیه می شود با توجه به احتمال طغیان رودخانه های فصلی در منطقه بشاگرد، از قرار گیری در حریم رودخانه ها و رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ مریم سی سی پور کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان ضمن پیش بینی وضعیت جوی و دریایی استان هرمزگان در روز دوشنبه چهاردهم تیرماه ۱۴۰۰ اظهار کرد: طی امروز با تاثیر سامانه ی فصلی در برخی نقاط استان، ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

وی افزود: در مناطق دریایی استان طی روز جاری تا ساعات شب وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی تداوم خواهد داشت و سبب مواج شدن دریا خواهد شد.سرعت وزش باد در نقاطی از تنگه ی هرمز و دریای عمان قابل ملاحظه و به بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. طی روز سه شنبه نیز دریا مواج پیش بینی می شود. به تدریج از ساعات ظهر چهارشنبه با تغییر سوی باد از میزان تلاطم دریا نیز کاسته خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شمال و شرق استان رشد ابر همراه با رگبار باران و رعد وبرق پیش بینی می شود.احتمال تقویت این سامانه در پاره ای نقاط از بشاگرد همراه با وقوع تگرگ،تند باد لحظه ای و سیلابی شدن موقت رودخانه های فصلی دور از انتظار نخواهد بود.

سی سی پور ابراز داشت: از لحاظ دمایی طی امروز و فردا (سه شنبه ۱۵ تیر ) وضعیت دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهد داشت ،از روز چهارشنبه افزایش ۲ درجه ای دما در غالب نقاط استان مورد انتظار است.

وی همچنین به توصیه های هواشناسی اشاره داشت و تاکید کرد: توصیه می شود با توجه به احتمال طغیان رودخانه های فصلی در منطقه بشاگرد، از قرار گیری در حریم رودخانه ها و رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان بیان داشت: با توجه به مواج بودن دریا، شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری نمایند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

انتهای پیام/