ناظر گمرکات استان هرمزگان بیان کرد؛

اجرای طرح سلکتیویتی(تعیین مسیر) ترانزیت در بزرگترین گمرک بندری کشور

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طرح سلکتیویتی( تعیین مسیر ) ترانزیت در بزرگترین گمرک بندری کشور خبر داد و گفت: در این فرآیند محموله های ترانزیتی با استفاده از الگوریتم های پیچیده و اعمال مدیریت ریسک روی سامانه جامع امور گمرکی اجرایی شده است.

به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ ابوالفضل اکبر پور ناظر گمرکات استان هرمزگان از طرح سلکتیویتی( تعیین مسیر ) ترانزیت در بزرگترین گمرک بندری کشور خبر داد و اظهار کرد: در این فرآیند محموله های ترانزیتی با استفاده از الگوریتم های پیچیده و اعمال مدیریت ریسک روی سامانه جامع امور گمرکی اجرایی شده است.

وی هدف از اجرای این فرآیند را مدیریت صحیح محموله‌های ترانزیتی با استفاده از نقش مکانیزه سازی رویه های گمرکی و منابع انسانی بطور همزمان در تشریفات گمرکی با هدف بهینه سازی ، کنترل و نظارت در خروج کالاهای ترانزیتی اعلام کرد.

اکبرپور هدف از اجرای سلکتیویتی ترانزیت را کاهش زمان ترخیص کالاهای با ریسک پایین‌تر در گمرکات و افزایش میزان دقت و بازرسی در محموله‌های پر‌ریسک اعلام کرد و افزود: در شرایط امروز کشور، تسهیل و تسریع در فرآیند ترانزیت داخلی و خارجی، می‌تواند تاثیر به سزایی در معادلات جنگ اقتصادی به نفع کشور ایجاد نماید.

ناظر گمرکات استان هرمزگان در خصوص اجرای فاز دوم این طرح ادامه داد: در حال حاضر گمرک شهید رجایی به عنوان اولین گمرک بندری کشور به طور رسمی این فرایند را در رویه‌های ترانزیت داخلی و خارجی اجرا کرده است که پیش بینی می شود با اجرای فاز دوم این طرح محموله‌های ترانزیتی با استفاده از پلمپ های هوشمند و آنتن های RFID و همچنین استفاده از دوربین های پلاک خوان بصورت مکانیزه در هنگام خروج همراه با نظارت بر خروج محموله ها تا رسیدن به مقصد کنترل شود.

وی خاطرنشان کرد: این فاز باعث افزایش حجم سند های مسیر سبز (محموله های کم‌ریسک و بررسی شده توسط سامانه‌های هوشمند) تا ۸۰ درصد می‌شود.

انتهای پیام/