آمادگی تبلیغات اسلامی قشم برای اعزام مبلغ به مدارس/گفتمان دینی پاسخگویی به شبهات دینی در قشم برگزار شد

رئیس تبلیغات اسلامی قشم از آمادگی تبلیغات اسلامی قشم برای اعزام مبلغ به مدارس خبر داد و گفت: حضور مبلغان و تعامل با دانش آموزان و مربیان، می تواند نقش تعیین کننده ای در تربیت نسلی دینی و پویا داشته باشد.
به گزارش مجله خبری اول هرمزگان؛ حجت الاسلام احمد غلامی رئیس تبلیغات اسلامی قشم با تاکید بر اینکه حضور مبلغین در مدارس نقش تعیین کننده‌ای در تربیت دانش آموزان دارد گفت: قطعا حضور روحانيون و مبلغان دينی در ادارات نتايج مثبتی از جمله برپايی نماز اول وقت و جماعت، ترويج احكام اسلامی و پاسخگويی مبلغان به سوالات دينی و شرعی را در پی دارد.

وی افزود: تبلیغات اسلامی قشم آمادگی دارد در راستاي وظايف فرهنگي و تبليغي خود و به منظور ارتقا و تطبيق فرهنگ‌ ديني دانش‌آموزان و فرهنگيان ايجاد فضاي معنوي در بين جوانان و نوجوانان، مبارزه با تهاجم فرهنگي و عقايد انحرافي و تقويت روح خود‌باوري و دين‌مداري، مبلغان توانمند را به مدارس اعزام کند.

حجت الاسلام غلامی ادامه داد: مبلغان از سوی تبلیغات اسلامی در مدارس حضور پیدا می‌کنند و با مطرح کردن مباحثی همچون امام شناسی و پاسخگویی به شبهات دینی دانش آموزان را با خود همراه می‌کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی قشم با اشاره به حضور روحانيون خبره و مجرب در مدارس گفت: دانش‌آموزان مدارس می‌توانند با رجوع به مبلغ اعزامی به مدرسه خود، سوالات شرعی خود را بپرسد و با احكام اسلامی آشنا شود و اين يكی از نكات مثبت اين طرح است.

وی با اشاره به اهميت و ضرورت پرداختن به مسائل فرهنگی در بين كاركنان ادارات و دانش‌آموزان مدارس گفت: با عنايت به شروع سال تحصيلی جديد و آغاز فعاليت مدارس، اداره تبلیغات اسلامی قشم با همكاری آموزش و پرورش نسبت به اعزام مبلغ به مدارس اقدام خواهد کرد.

گفتمان دینی پاسخگویی به شبهات دینی در قشم برگزار شد

حجت‌الاسلام احمد غلامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی قشم در این گفتمان دینی هدف از برگزاری آن را پاسخگویی به شبهات دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: گفتمان‌های دینی در ارتقای آموزه‌های دینی و باورهای مذهبی جوانان و نوجوانان و مقابله با جنگ نرم استکبار جهانی بسیار مؤثر بوده ‌است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مسائل اعتقادی انسان باید در مرحله اول به ایمان و بعد از آن اطمینان و یقین کامل دست پیدا کند، افزود: در صورتی که اعتقادات همراه با ایمان به آن نباشد فرصت‌طلبان به راحتی می‌توانند با ایجاد شبهه انسان را به انحراف بکشانند.

حجت‌الاسلام غلامی با تاکید بر اینکه هدف سوال، رسیدن به حقیقت است، اما شبهه به دنبال سست کردن پایه‌های حقیقت می‌باشد، گفت: از مهم‌ترین شبهات، لزوم یا عدم لزوم تقواست که اصل و ریشه انسان است و انسان آفریده شده تا از طریق تقوا به سعادت برسد و راه آخرت را به بهشت بپیماید.

رئیس تبلیغات اسلامی قشم با بیان این که شبهه با انواع طعن ها، توهین‌ها و تحریف‌ها به میدان می‌آید، خاطرنشان کرد: حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‌فرمایند: از شبهه برحذر باشید، چرا که شبهه ابزار فتنه‌ها است.